Görüş Bildir

İTTİHAD öğrencilerinden "Siyer Yarışması"na yoğun başvuru

İTTİHAD öğrencilerinden

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından organize edilen "O’nu Oku, O’nu Yaşa" temalı Siyer Yarışmasına İTTİHADUL ULEMA medreselerinde eğitim gören öğrenciler yoğun teveccüh gösterdi.

İTTİHADUL ULEMA medreselerinde İslami ilimler alanında eğitim gören öğrenciler, Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın bu yıl pandemi dolayısıyla online olarak düzenleyeceği "O’nu Oku, O’nu Yaşa" temalı Siyer Yarışmasına başvuruda bulundular.

İlkokul 4 ve 5'inci sınıf, ortaokul 6,7 ve 8'inci sınıf, lise 9,10,11 ve 12'nci sınıf ile belirtilen eğitim durumları dışında kalanlar için olmak üzere 4 kategoride yapılacak olan yarışma, bu yıl pandemi dolayısıyla online olarak gerçekleşecek.

14 Şubat 2021 Pazar günü gerçekleşecek yarışmaya başvurmak isteyen adaylar, başvurularını https://peygambersevdalilari.com adresi üzerinden kayıt işlemlerini yapıyor.

"Her Müslüman Rabbini ve Peygamberini tanımakla yükümlüdür"

Yarışmaya başvuran İTTİHAD öğrencilerinden Ahmet Çelik, sınavın asıl gayesine vurgu yaparak "Öncelikle bu güzel çalışmayı düzenleyen Peygamber Sevdalıları Vakfı ve bu çalışmada emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Öncelikle her Müslümanın vazifesi, iman ettiği Rabbini tanımasıdır. Bizlerin, insanlara dünyaya geliş gayesini bildiren Peygamberini tanıması, iman ettiği Rabbini tanıması kadar önemlidir. Zira bir şeyi tarif edene güvenmeyen, tarif eden şeye de inanmaz. Bu güvenin de ancak ve ancak Hazreti Muhammed'in yaşantısının bilinmesiyle mümkündür. Her yıl girdiğimiz ve kaybedeni olmayan Siyer Yarışmasına bütün kardeşlerimizi davet ediyoruz." dedi.

Bir önceki yıl da Siyer Yarışmasına katılan Muhammed Furkan Sevim, "4'üncü sınıfta iken yine Siyer Yarışmasına katılmıştım, dereceye girememiştim. Allah'ın izniyle bu önümüzdeki yarışmaya da katılarak 4'üncü sınıftaki eksiklerimi bu yıl tamamlayacağım. Siyer Yarışmasında verilen ödüllerden ziyade Hazreti Muhammed'in hayatını anlamak ve öğrenmek için katılacağım. Allah'ın izniyle inşallah kazanırım." temennisinde bulundu.

"SİYER YARIŞMASININ BİZLERE HEM MADDİ VE MANEVİ KATKISI VARDIR"

Daha önce 2'nci kategoride yarışmaya katılıp bu yıl da lise düzeyinde yarışmaya katılacak olan Said Hasan Canözü, "Geçen sene yarışmaya 8'inci sınıf olarak katılmıştım. Bu sene lise bir düzeyinde gireceğim. Kaybedeni olmayan Siyer Yarışmasının bizlere hem maddi hem de manevi katkısı vardır. Böyle güzel bir yarışmaya çevremizde tanıdığımız herkesin katılmasını sağlamalıyız. Geçen sene girdiğim Siyer Yarışmasında Peygamber Efendimizin hayatını öğrendim ve örnek yaşantısını hayatıma da uygulamaya çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

Yarışmayı düzenleyen Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkürlerini ileten İsmail Karavil ise, "Bu Siyer Yarışmasını yapmalarının amacı, yarışmayla birlikte Peygamberin hayatını öğrenmeye teşviktir. Bu da yarışmaya katılanlar için güzel bir tecrübedir. Siyer Yarışmasına katılanların alacakları ödüllerle birlikte Peygamber hayatını öğrenmek açısından güzel bir çalışmadır. Böylesine güzel bir yarışmayı tertiplediklerinden dolayı onlara teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.
Etiketler: |