Görüş Bildir

İzmir'de MHP'den çifte miting uyarısı

İzmir'de MHP'den çifte miting uyarısı

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 9 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00'te Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda miting yapacağını belirterek, aynı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da Atatürk Stadı'nda toplu açılış töreni olacağını hatırlattı.

Karataş, "Her ne kadar toplu açılış denilse de AKP'ye destek amaçlı olduğunu hepimiz biliyoruz. İzmir Valisi ve emniyetini uyarıyorum. Cumhurbaşkanının buraya geleceği gün MHP mitingi yapılacağı gün başka bir miting yapılmaz" dedi.
MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, 9 Mayıs Cumartesi günü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Gündoğdu Meydanı’nda saat 15.00'te yapacağı mitingin, 'Bizimle yürü İzmir' sloganı ile gerçekleştirileceğini ve İzmir halkının davetli olduğunu söyledi. Karataş, aynı gün saat 17.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Stadı'nda toplu açılış töreni yapacağını hatırlatarak, "Her ne kadar toplu açılış denilse de AKP’ye destek amaçlı olduğunu hepimiz biliyoruz. İzmir Valisi'ni ve emniyeti uyarıyorum. Cumhurbaşkanının buraya geleceği gün, MHP mitingi yapılacağı gün başka bir miting yapılmaz. Çünkü o bir mitingdir. MHP’ye katılım yapacak hemşerilerimizin İzmir’e gelişi esnasında araçların girişi sırasında sıkıntı yaşarsak ola ki kargaşa olursa bunun sorumlusunun mevcut vali ve emniyet olacağı kanaatindeyim" dedi.
Etiketler: | | |