Görüş Bildir

Kaçak Sİgara operasyonu! Çok sayıda tutuklu var

Kaçak Sİgara operasyonu! Çok sayıda tutuklu var

Bingöl merkezli olmak üzere 6 il de kaçak sigra operasyonu düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 8 kişi tutuklanırken, 2 milyon 500 bin lira değerinde kaçak sigara ele geçirildi.

Bingöl merkezli olmak üzere 6 il de kaçak sigra operasyonu düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 8 kişi tutuklanırken, 2 milyon 500 bin lira değerinde kaçak sigara ele geçirildi.

Operasyonda gözaltına alınan 36 şüpheliden 26’sı ifadesi alındıktan sonra serbest kalırken, 10’u adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2’si adli kontrol şartı ile bırakılırken, 8’i de tutuklandı. Operasyonla Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, ilimiz genelinde terörizmin en büyük finans kaynaklarından olan sigara kaçakçılığı ve organizasyonların deşifre edilmesi, suça konu malzemelerin ele geçirilmesi maksadıyla yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, yurt dışından kaçak yollarla getirilen sigaraları depolarda stoklayıp piyasaya toptan veya perakende olarak satan şahıslara yönelik 6 ay süren teknik ve fiziki takip neticesinde 6 ilde 63 ayrı adreste eş zamanlı operasyon icra edilmiştir. Operasyonda 8 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı" denildi. Valilik ayrıca, terörizmin önemli finans kaynaklarından olan sigara kaçakçılığı ile suç organizasyonlarına karşı yürütülen çalışmaların aralıksız devam edeceğini aktardı.
Etiketler: | |