Görüş Bildir

Kanal D Beyaz Show konuğu Furkan Palalı kimdir?

Kanal D Beyaz Show konuğu Furkan Palalı kimdir?

Cuma akşamı Beyaz Show konuğu olarak katılan Furkan Palalı; Aşk Emek İster dizisi ile genç kızların yüreğini hoplattı. Henüz Aşk Emek İster Dizisi ile karşımıza çıkan Furkan Palalı kimdir? herkesin merakla beklediği ilgi odağı olduğu kişi, Peki Furkan Palalı kimdir?

Cuma akşamı Beyaz Show konuğu olarak katılan Furkan Palalı; Aşk Emek İster dizisi ile genç kızların yüreğini hoplattı.  Henüz Aşk Emek İster Dizisi ile karşımıza çıkan Furkan Palalı kimdir? herkesin merakla beklediği ilgi odağı olduğu kişi, Peki Furkan Palalı kimdir?

urkan Palalı, bu akşam Kanal D’de canlı yayınlanan talk show programı Beyaz Show’a konuk olarak katılacak. Furkan Palalı, sunuculuğunu Beyazıt Öztürk’ün yaptığı programda, bugün vizyona giren Somuncu Baba: Aşkın Sırrı adlı filmi ile başından geçenleri anlatacak ve soruları yanıtlayacak. Peki Furkan Palalı kimdir?

FURKAN PALALI KİMDİR?

Furkan Palalı, 27 Ekim 1986 tarihinde Konya‘da doğmuştur. Bir abisi vardır. Ortaokulu Konya Özel Diltaş Lisesi’nde okudu. Liseyi ise Konya Dolapoğlu Anadolu Lisesinden mezun olarak bitirdi. Konya’da okuduğu sırada o sıralar Türkiye Basketbol Birinci Liginde mücadele eden Kombassan Konyaspor’un altyapısında basketbol kariyerine başladı. Burada 7 yıl basketbol oynadı. Sonra 2000 yılında Tofaş kulübü Konya şubesine transfer oldu. Burada da 2 yıl süren başarılı mücadelesinden sonra üniversite kariyerine devam etmek amacıyla basketbola veda etti.

Furkan Palalı, 2003 yılında Üniversite için Ankara‘ya giderek kazandığı Ankara Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünde okuyarak eğitimini tamamladı. Yüksek lisans için de İstanbul Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde yüksek lisans öğrenimini sürdürmektedir.

Furkan Palalı, Ankara’da üniversitede okurken aynı zamanda aldığı 6 aylık yaratıcı drama eğitiminin yanında Tuncay Özinel‘den tiyatro oyunculuğu eğitimi ve Ferdi Merter‘den de karakter oyunculuğu eğitimleri aldı.

Bir arkadaşının vasıtasıyla okul döneminde kayıt olduğu Ankara merkezli bir ajansta modellik kariyerine başladı. 190 cm. boyunda ve 81 kg. olan Furkan Palalı, 2009 yılından beri mankenlik yapmaktadır. 2010 yılında İstanbul’dan gelen teklifleri değerlendi ve Selin Boronkay – S Management ajansına bağlandı. 2010 yılından itibaren de birçok ulusal ve uluslararası defilede yer aldı. 2010 yılında Tuncay Özinel tiyatrosunda da oyunculuğa başlamıştır.

Furkan Palalı, 2011 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Ardından da Best Model of the World yarışmalarında da birinci seçilmesiyle adını duyurdu.

Ayrıca 2011 yılında, Tuncay Özinel Tiyatrosunda yazarlığını Tuncay Özinel, Hikmet Ferudun Es, Can Ataklı, Yılmaz Özdil‘in birlikte yaptıkları “Uyan Uyan Gazi Kemal” adlı tiyatro oyunda yer aldı.

Furkan Palalı, 2011 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül‘ün yaptığı ve başrollerde Fikret Kuşkan, Şenay Gürler, Menderes Samancılar, Arif Erkin Güzelbeyoğlu gibi oyuncuların olduğu “Hayat Devam Ediyor” adlı dizide oynadı.

Furkan Palalı, 2012 yılında başrollerini Hazal Kaya, Tuğçe Kazaz ve Tardu Flordun ile paylaştığı “Son Yaz Balkanlar 1912” dizisinde oynadı. 2013 yılında da Ekin Türkmen ve Müge Boz ile birlikte başrol olarak “Aşk Emek İster” adlı dizide oynadı.

Furkan Palalı,2014 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Osman Sınav‘ın yaptığı Milli İstihbarat Teşkilatı‘nı konu alan televizyon dizisi “Kızıl Elma” televizyon dizisinde; Pelin Akil, Zeynep Eronat, Erdal Cindoruk gibi oyuncularla başrol oynamıştır.

Oynadığı Tiyatro Oyunları :

2011 – Uyan Uyan Gazi Kemal, Yazarları: Tuncay Özinel, Hikmet Ferudun Es, Can Ataklı, Yılmaz Özdil – Tuncay Özinel Tiyatrosu

2011 – 2012 – Tetikçi, Yazar: Ferdi Merter – Tepebaşı Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :

2016 – Somuncu Baba: Aşkın Sırrı

2014 – Kızıl Elma (TV Dizisi)

2013 – Aşk Emek İster (TV Dizisi)

2012 – Son Yaz Balkanlar 1912 (TV Dizisi)

2011 – Hayat Devam Ediyor (TV Dizisi)

2011 – Adını Feriha Koydum (TV Dizisi)

2010 – Küçük Sırlar (TV Dizisi)