Görüş Bildir

Kapkaççıya parasını kaptıran Belçikalının yüzünü jandarma güldürdü

Kapkaççıya parasını kaptıran Belçikalının yüzünü jandarma güldürdü

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde yaşayan 50 yaşındaki Belçikalı De Noeyer Nadine'nin yaklaşık 26 bin TL'si kapkaççılar tarafından çalındı. İhbar üzerine harekete geçen jandarma, kapkaççıyı kısa sürede yakalayıp parayı Nadine'ye teslim etti.

8 yıldır Türkiye'de yaşayan De Noeyer Nadine, Erdemli İlçesi'ne bağlı Çeşmeli Mahallesi'nde oturduğu siteden sabah saatlerinde çıkarak sahilde yürümeye başladı. İddiaya göre bu sırada kapkaççı 21 yaşındaki Metin Kılıç, De Noeyer Nadine'ye arkadan yaklaşarak içerisinde 6 bin 680 Euro ve 5 bin 300 TL para bulunan çantayı alıp kaçtı.
Nadine'nin ihbarı üzerine hemen harekete geçen jandarma, olaydan 4 saat sonra Metin Kılıç'ı Erdemli İlçe merkezinde dolaşırken yakaladı. Tömük Jandarma Komutanlığı'na getirilen kapkaççının üzerinden 6 bin 680 Euro ve 5 bin 300 TL para çıktı. Jandarma, karakola çağırdığı De Noeyer Nadine'ye yaklaşık 26 bin TL değerindeki parasını teslim etti. Karakola ablası 61 yaşındaki De Naeyer Rita ile gelen Nadine, jandarmaya teşekkür etti.
Öte yandan kapkaççı Metin Kılıç'ın kız kaçırma suçundan sabıkası olduğu belirtilirken, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.


Etiketler: | | | |