Kayıp hayvan tüccarı, öldürülmüş olarak bulundu

Dünden beri haber alınamayan 37 yaşındaki hayvan tüccarı Mehmet Nuri Delibaş, terk edilmiş bir otomobilin içinde öldürülmüş olarak bulundu.

Kayıp hayvan tüccarı, öldürülmüş olarak bulundu
Hayvan alım satımı ile uğraşan Mehmet Nuri Delibaş dün eşi ve çocuklarıyla birlikte çiftliğinde hayvanlarıyla ilgilendi. Delibaş, saat 19.00 sıralarında ailesini Şehit Erkut Akbay Mahallesi'ndeki evine bıraktıktan sonra ayrıldı. Gecenin ilerleyen saatlerine rağmen Mehmet Nuri Delibaş'ın eve dönmemesi üzerine oğlu İzzet, babasına telefonla ulaşmaya çalıştı. Babasının telefonunu açmaması üzerine İzzet Delibaş, durumu polise bildirdi.

GÖLDE ARANAN CESET BAGAJDA BULUNDU

Sabah saatlerinde Seyhan Baraj Gölü Deli Çay mevkisinde balıkçılar, göl kenarında terk edilmiş 01 DKU 36 plakalı aracı görünce polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekibi, aracın kayıp başvurusu yapılan Mehmet Nuri Delibaş'a ait olduğunu belirledi. Delibaş'ın intihar etmiş olabileceği şüphesi üzerine, çağrılan su altı polisi, baraj gölünde arama yapmaya başladı. Bu sırada aracın bulunduğu yere çağrılan olay yeri inceleme ekibi, çilingir yardımıyla Delibaş'ın otomobilinin kapılarını açtı. Polis, aracın bagajını açınca Mehmet Nuri Delibaş'ın cesedi ile karşılaştı. Göldeki arama çalışmalarını gözü yaşlı izleyen Delibaş'ın ailesi, cesedin bagajdan çıkması üzerine sinir krizi geçirdi.

BOĞULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ

İlk belirlemelere göre boğularak öldürüldüğü tahmin edilen Delibaş'ın çok sayıda kişiye hayvan sattığı ve alacağı olduğu belirtilldi. Delibaş'ın cesedi incelemenin ardından otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Diyarbakır Söz