Görüş Bildir

Merve Boluğur eşi Murat Dalkılıç’ın izinden gidiyor, sonunda stüdyoya girdi!

Merve Boluğur eşi Murat Dalkılıç’ın izinden gidiyor, sonunda stüdyoya girdi!

Güzel oyuncu Merve Boluğur sonunda sesini de sergilemeye karar verdi. Merve Boluğur’un karizmatik şarkıcı eşi Murat Dalkılıç’la geçen yaz evlendi. Merve Boluğur şimdide eşinin izinden gidiyor.

Türkiyegazetesinin haberine göre Güzeller güzeli oyuncu ve şarkıcılığa soyunan Merve Boluğur, hafta içi, karizmatik oyuncu ve şarkıcı Murat Dalkılıç’ın yeni albümüne destek vermek için pek emin olmamakla birlikte stüdyoya gireceğinden söz etmişti. Bu sözlerin üzerinden çok geçmeden oyuncu soluğu stüdyoda da aldı. Daha önce kına gecelerinde birlikte düet yaparak sevenlerinden tam not alan âşıkların duygusal bir şarkıda bir araya geleceği iddia edildi.

Murat Dalkılıç Kimdir?

Murat Dalkılıç, 7 Ağustos 1983 tarihinde İzmir'de doğmuştur. Babası Mehmet Sedat Dalkılıç, annesi Hanife Kural'dır. İlk ve orta öğretimini Kuşadası'nda tamamladı. O dönemde basketbolcu olmaya karar verdi. Bir yandan da müzik, resim ve basketbolun dışındaki diğer sosyal faaliyetleri de hobi olarak yapıyordu. 15 yaşında ilk müzik grubunu okulda kurdu ve grubun solistliğini üstlendi.

 17 yaşında Kuşadası'nda daha lisedeyken profesyonel basketbolcu oldu. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar verdi. ilk olarak cafe barlarda gitar çalarak başlayan müzik kariyerine başladı.

2008 yılında ilk albümü “Kasaba”yı çıkardı. İlk olarak 2008 yılında Murat Boz ile düet yaptığı Kasaba şarkısıyla çıkışını gerçekleştirmiştir. Şarkı pek çok listede 1 numaraya yükselmiştir.

Piyano eğitimi de alan Murat Dalkılıç, İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Ardından 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünde master eğitimi almaya başladı.

Uganda’da inşaatı gerçekleştirilecek; içeriğinde okul, hastane, aşevi ve meslek okulu olacak yapı için, Kimse yok mu? derneği ve Samanyolu Haber televizyonu tarafından başlatılan hayır kampanyası çerçevesinde, “İnsanlık Ölmedi” isimli Samanyolu Haber TV’de Ağustos 2011′de yayınlanan programda sanatçı telefonla yardım toplamıştır. Gece boyu süren; Kayahan, Seda Sayan, Ümit Sayın, Erhan Güleryüz, Murat Kekilli, İbrahim Erkal, Vatan Şaşmaz, Tolgahan Sayışman ve Erhan Ufak vd. ünlülerle beraber Dalkılıç’ın da telefonla hayırseverlerle görüştüğü kampanyada yardım toplanmıştır.

Murat Dalkılıç 20 Eylül 2014 tarihinde başlayan, yapımcılığını Tükenmezkalem Film’in üstlendiği, senaryosu Gani Müjde’ye ait ve yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu’nun yaptığı "Sil Baştan" adlı dizide, Emre Kınay, Sergen Yalçın, Dilara Gönder, Esra Dermancıoğlu, Belma Canciğer, Cenk Ertan, Önder Açıkbaş, Tuna Orhan ve Çiçek Dilligil ile birlikte oynadı.

Murat Dalkılıç, 24 Ağustos 2015 tarihinde Merve Boluğur ile evlendi.

Ödülleri

2009 - Kral TV Video Müzik ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı

2009 - Altın Kelebek ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı

2009 - Boğaziçi Üniversitesi Medya ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı

2010 - Pal Fm Müzik ödülleriEn İyi Canlı Sahne Performansı

2010 - Kral Tv Video Müzik ÖdülleriRadyolarda En Çok Çalınan Sarkı "Kasaba"

Albümleri

2008 - Kasaba

2009 - Pardon

2009 - La Fontaine

2010 - Merhaba

2012 - Bir Güzellik Yap

2014 - Daha Derine

Filmleri ve Dizileri :

2015 - Mazlum Kuzey (Konuk oyuncu) (sinema filmi)

2014 - Sil Baştan (Tv Dizisi)