Görüş Bildir

Ölmek değil yaşamak!

Ölmek değil yaşamak!

Diyarbakır’da Kovid-19’a yakalanan sağlıkçıların sayısı 800’ü aştı

Yaşamını yitiren sağlık çalışanı Abdülhalik Çiçek için düzenlenen anmasında konuşan SES Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, kentte Kovid-19 tanısı konan sağlık çalışanı sayısının 800’ü aştığını söyledi.

Diyarbakır Sağlık Platformu, Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanı Abdülhalik Çiçek için Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde anma etkinliği düzenledi. Sağlık çalışanlarının yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özel'in katıldığı anmada, “Ölmek değil, yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” yazılı pankart açıldı. Anma, tüm sağlık çalışanları için yapılan saygı duruşuyla başladı.

800 SAĞLIKÇI'YA BULAŞTI

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, on binlerce sağlık emekçisinin önlenebilir virüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini belirtti. Diyarbakır’da Kovid-19 tanısı konan sağlık çalışanı sayısının 800’ü aştığını aktaran Güldiken, 1 Haziran öncesinde enfekte sağlık çalışanı sayısının 95 olduğunu, bugün bu sayısının yaklaşık dokuz kat arttığını söyledi.

Güldiken, pandemiyle mücadelede hükümetin tüm taraflarla beraber ortak karar alması gerektiğini altını çizdi.
Etiketler: | |