Rabia 33 gündür bulunamadı

Ülkemizdeki kayıp haberleri her geçen gün biraz daha artıyor. Her gün farklı bir ilden kayıp haberi duyabiliyoruz. Bu kez liseli genç kız Rabia kayıp.

Rabia 33 gündür bulunamadı
Okula gitmek için 27 Şubat'ta ayrıldığı evine bir daha dönmeyen 16 yaşındaki Rabia Kekil'den haber alınamıyor. Anne Hacer Kekil ise 27 yaşındaki B.K. ile kaçtığını öne sürdüğü kızının hayatından endişe duyduğunu belirtti.


Fabrika işçisi 41 yaşındaki Ramazan ile 38 yaşındaki Hacer Kekil çiftinin 2 çocuğundan büyüğü olan Kahramanmaraş Öğretmenler Anadolu Lisesi öğrencisi 3'üncü sınıfta okuyan Rabia Kekil, geçen 27 Şubat'ta okula gitmek üzere ayrıldığı Karaziyaret Mahallesi'ndeki evine bir daha dönmedi. 


Ailesinin kayıp başvurusuyla çalışma başlatan polis, Rabia'nın okul önünde tanıştığı Karacasu Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarında yaşayan B.K. ile kaçtığını belirledi. Ancak herhangi bir haber alamayan Kekil çifti, kızlarının hayatından endişe ettiklerini söyledi.


'RAHAT OLMAMIZ SÖYLENİYOR'

Anne Hacer Kekil kızından ne telefon, ne ses, ne de mesaj almadıklarını belirterek şöyle dedi:
"Öldü mü, kaldı mı, satıldı mı? Hiçbir fikrimiz yok. Her başvuruda bulunduğumuz yerde rahat olmamız söyleniyor. Nasıl rahat olalım. Özgecan vakasını hepimiz biliyoruz, zaten bu kadar tedirgin olmamız ondan kaynaklanıyor. Özgecan’ın başına gelen, benim kızımın da başına gelebilir. Biz bunu görevlilere söylediğimizde 'Bir şey olsaydı şimdiye çıkardı' diye cevap geliyor. Kızım bir an önce bulunsun."

Kaynak: Diyarbakır Söz