Görüş Bildir

Ramazan Bayramı namazı 2020 camide bayram namazı kılınacak mı? Bu bayram buruk geçecek

Ramazan Bayramı namazı 2020 camide bayram namazı kılınacak mı? Bu bayram buruk geçecek

Bayram namazı kılınacak mı? Yeni tip corona virüs COVİD-19 salgını sebebiyle bu sene Ramazan Bayramı biraz buruk geçecek. sevdiklerimizden ayrı geçireceğimiz Ramazan Bayramı namazı kılınacak mı sorusu da merak ediliyor. Peki Ramaza bayramı namazı kılınacak mı? Bayram Namazı saat kaçta 2020 kılınacak? Bayram namazı nasıl kıınacak?

Bayram namazı kılınacak mı? Yeni tip corona virüs COVİD-19 salgını sebebiyle bu sene Ramazan Bayramı biraz buruk geçecek. sevdiklerimizden ayrı geçireceğimiz Ramazan Bayramı namazı kılınacak mı sorusu da merak ediliyor. Peki Ramaza bayramı namazı kılınacak mı? Bayram Namazı saat kaçta 2020 kılınacak? Bayram namazı nasıl kıınacak? Covid gündemini yaşadığımız şu günlerde Ramazan bayramı nasıl geçeceği de merak ediliyor.

Diyanet İşleri  Ramazan Bayramı namazı kılınacak mı konusunda son dakika açıklama yaptı. 2020 Ramazan Bayramına günler kala yapılan açıklama ve detaylar haberimizde.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Zeki Sayar Ramazan Bayramı namazı kılınacak mı konusunda açıklama yaptı ve yapılan açıklama da bayram namazının cuma namazı gibi camide cemaatle kılınan bir namaz olduğunu ve evde kılınamayacağını söyledi.

RAMAZAN BAYRAMI NAMAZI NASIL KIINACAK 2020

Sayar,  Ramaza bayramı namazı ile alakalı yaptığı açıklamada"Müslüman kardeşlerimize tavsiyemiz; bayram namazının kılınma vakti girince evlerinde 2 rekat veya 4 rekat Allah rızası için 'duha namazı' kılarlar. Böylece bayramı ihya etmiş olurlar" dedi.

Ülkemizde Ramaza bayramında 4 gün sokağa çıkma yasağı düzenlendi. Bu sebeple ve sosyal mesafe bakımından Ramazan bayramı namazı da camiler de kılınamayacak. Bayram namazı toplu kılınan bir namaz olduğu için evlerde kılınamayacağı Diyanet işleri tarafından açıklanırken, yapılması gerekenler de açıklandı. Peki ramazan Bayramı amazı kılınacak mı?

 Salgınla mücadele için alınan tedbirler kapsamında camilerin kapalı olması ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bayram sabahı camilerde ilk defa bayram namazı kılınamayacak. Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Zeki Sayar, salgın gölgesinde yapılacak bayramlaşma ve bayram namazına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

RAMAZAN BAYRAMI BURUK GEÇECEK

Ramazan sebebiyle teravih namazları nın kılınmadığı gibi Ramaza bayramı namazı kılınacak mı sorusunun da cevabı verildi. Ramazan Bayramı 2020 bayram namazı kılınmayacak.Sayar yaptığı açıklama da  “Bayramlar hem dini hayatımızda hem toplumsal hayatımızda çok önemli yeri olan, paylaşmanın, bölüşmenin, sevginin, kardeşliğin, dayanışmanın yaşandığı, dostların birbirleriyle görüştüğü, dargınların barıştığı çok önemli zaman dilimleri. Bunları yine yaşamaya çalışacağız; ama bazı kısıtlamalarla yaşayacağız” dedi.

Bayram namazı, Ramazan Bayramı veya Kurban Bayramı'nın ilk günü Güneş'in doğmasından yaklaşık 50 dakika geçtikten sonra cemaatle birlikte kılınan namazdır