Görüş Bildir

‘Sağlıkçıların ölmesi bekleniyor’

‘Sağlıkçıların ölmesi bekleniyor’

Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren hemşire Leyla Çiçek için yapılan anmada konuşan SES Diyarbakır Şubesi Eşbaşkanı Yıldız Ok Orak, “Pandemi sürecinin bütün faturası bize çıkarılıyor. Sağlıkçıların ölmesi bekleniyor” dedi.

Diyarbakır Sağlık Platformu, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Fizik Tedavi Bölümü’nde çalışan ve geçtiğimiz gün Kovid-19’a yakalanarak yaşamını yitiren hemşire Leyla Çiçek’i için anma düzenlendi. Çiçek’in çalıştığı Dicle Üniversitesi Hastanesi önünde Sağlık Platformu üyeleri, Çiçek’in ailesi ve çalışma arkadaşlarının yapmak istediği anmada açıklama yapan SES Diyarbakır Eş Başkanı Yıldız Ok Orak’ın megafon kullanması polislerce engellendi. Megafondan yayılacak sesin hastaları rahatsız edeceğini ileri süren polisler, açıklamanın megafonsuz yapılmasını istedi. Yaşanan tartışmaların ardından açıklaması megafonsuz yapıldı.

FATURA SAĞLIKÇIYA

“Ölmek değil yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” yazılı pankartın açıldığı açıklamada konuşan SES Şube Eşbaşkanı Yıldız Ok Orak, “Bir canımız daha kaybettik. Tek tek ölüyoruz, te tek yok oluyoruz. Ancak, pandemi sürecinin bütün faturası bize çıkarılıyor. Sağlıkçının ödün vermesi isteniyor, sağlıkçıların ölmesi bekleniyor. Ölmek istemiyoruz, yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından yaşamını yitiren hemşire Leyle Çiçek için saygı duruşuna geçildi. Anma, “Yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” sloganlarıyla sona erdi.
Etiketler: | |