Görüş Bildir

SAMSUN, en büyük Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'na ev sahipliği yapıp, rekora imza atacak!

SAMSUN, en büyük Mobilya ve Dekorasyon Fuarı'na ev sahipliği yapıp, rekora imza atacak!

Özellikle de bayanların çok ilgisini çekeceğe benzeyen mobilya ve dekorayon fuarı, bugün itibari ile Samsun'da hayat bulacak. Samsun'u ayağa kaldıracak olan Mobilya fuarı Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından, Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) öncülüğünde hazırlandı

Özellikle de bayanların çok ilgisini çekeceğe benzeyen mobilya ve dekorayon fuarı, bugün itibari ile Samsun'da hayat bulacak. Samsun'u ayağa kaldıracak olan Mobilya fuarı Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından, Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) öncülüğünde hazırlandı

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından,Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) öncülüğünde hazırlanan Samsun Mobilya ve Dekorasyon 2016 mobilya, iç mimari, dekorasyon ve aksesuarları fuarı yarın TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılıyor.

Açılış öncesi Anemon Otel’de fuarın tanıtımı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya TOBBYönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Server Seçer ve TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdür Yardımcısı Cihat Alagöz katıldı.

ALAGÖZ: “HEDEF 35 BİN ZİYARETÇİ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdür Yardımcısı Cihat Alagöz, “Samsun ülkemizin en önemli mobilya üretim havzası olma yolunda kararlı bir biçimde yoluna devam etmektedir. TÜYAP olarak Samsun’da geçtiğimiz yıl Otomobil, inşaat, Kitap ve tarım fuarlarını organize ettik. Bu fuarların tamamında büyük bir başarıya imza attık. Türkiye’nin en eski mobilya üretim bölgelerinden biri olan Samsun’da 750’den fazla üretici firmalarımız fuarda en yeni ürünlerini sergileyecekler. Hedefimiz bu fuar vesilesi ile Samsun mobilyasının bilinirliğini yükselterek pazar payını ileri seviyelere taşımaktır. Samsun’u ülke mobilya sektöründe önemli ticaret noktasından biri haline getireceğine inandığımız fuarımıza ülkemizin dört bir yanından, yurtdışından gelecek misafirlerimizle 35 binin üzerinde ziyaretçinin fuarımızı ziyaret etmesini hedefliyoruz” dedi.

Samsun’da mobilya sektörünün çok eski yıllara dayandığını ifade eden TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, “Samsun’da mobilyacılar olarak 750’nin üzerinde imalatçısı olan bir sektörüz. Bizim imalat konusunda büyük fabrikalarımız oluşmadı. Yeterli sayıda olmadığı için küçük imalatçı kardeşlerimiz var. Yarın açacağımız fuarımıza da 43 firma ile katılıyoruz ve bu firmaların hepsi Samsun’dandır. Seneye inşallah bu sayıyı ikiye katlarız. Arkadaşlar uluslararası gibi çalışmalar yaptılar. Sektörü Samsun olarak güzel yere getirmek için çok çalışıyoruz. Şuan Samsun’da ihracat rakamlarımız 450 milyon dolar civarında. Mobilya sektörü de yüzde olarak 1’e tekabül ediyor. Yani çok düşük rakamlardayız. Yarın açılacak olan fuardan sonra da biz bu oranı yüzde 5’lere çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

MURZİOĞLU: “BUNDAN SONRA BASINA İŞ DÜŞÜYOR”

Fuar ve Kongre Merkezi yaparken amaçlarının şehrin ekonomisine katkı sağlamak olduğunu belirten Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Biz Fuar ve Kongre Merkezi yaparken şehrin ekonomisine katkı sağlamak için yaptık. Geçen sene ve bu sene yaptığımız fuarlarla da bu amacına ulaştığını her geçen gün elimize aldığımız sayılarla beraber bunu görüyoruz. Bundan sonra da çok daha iyi olacağına inanıyoruz. Fuarı düzenleyen TÜYAP’a ve yetkililerine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Fuarı buraya kadar biz getirdik, bundan sonra basın mensuplarına iş düşüyor. Samsun’da olduğu gibi Samsun’un hinterlandındaki şehirlerde de bunları basın yoluyla duyurulması Samsun ekonomisine çok daha büyük katkılar sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

15-20 Mart 2016 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde açık olacak olan “Samsun Mobilya ve Dekorasyon 2016” fuarında 53 stantta 43 Samsunlu firma yer alacak. Fuar 15-20 Mart tarihleri arasında saat 10.00 ile 20.00 arasında ziyaret edilebilecek.