Görüş Bildir

Şişli'de iki yaşlı çifti soyan hırsızlar, domuz bağı ile bğup öldürme girşiminde bulundular! 1 ölü

Şişli'de iki yaşlı çifti soyan hırsızlar, domuz bağı ile bğup öldürme girşiminde bulundular! 1 ölü

Şişli'de hırsızlık amacıyla girdikleri evde yaşlı karı-kocayı domuz bağıyla bağlayan 3 kişi, çelik kasadaki değerli eşyaları alarak kaçtı. Binanın üçüncü katındaki daireye, polis gözetiminde itfaiye merdiveni ile giren bir akrabası, H. D. ile S. D.'yi domuz bağı ile bağlanmış, ağızları koli bandı ile bantlanmış halde buldu. Hayatta olduğu belirlenen 79 yaşındaki kadın kurtarılarak hastaneye kaldırıldı; ancak, 85 yaşındaki kişinin boğularak hayatını kaybettiği anlaşıldı

Şişli'de hırsızlık amacıyla girdikleri evde yaşlı karı-kocayı domuz bağıyla bağlayan 3 kişi, çelik kasadaki değerli eşyaları alarak kaçtı. Binanın üçüncü katındaki daireye, polis gözetiminde itfaiye merdiveni ile giren bir akrabası, H. D. ile S. D.'yi domuz bağı ile bağlanmış, ağızları koli bandı ile bantlanmış halde buldu. Hayatta olduğu belirlenen 79 yaşındaki kadın kurtarılarak hastaneye kaldırıldı; ancak, 85 yaşındaki kişinin boğularak hayatını kaybettiği anlaşıldı.

H. D. ile eşi S. D.'nin yaşadığı Şişli Harbiye Cumhuriyet Caddesi'ndeki evlerine saat 14.00 sıralarında gelen temizlik görevlisi, çoğu dairesi işyeri olan binanın dış kapısını açmaları için çifti aradı; fakat ulaşamadı.

YEĞENLERİNİ ARADI

Bunun üzerine temizlikçi durumu yakında oturan yaşlı karı-kocanın yeğenlerine bildirdi.  Teyze ve eniştelerini defalarca arayan ve telefonlara cevap alamayan yeğenleri, polis ve itfaiyeden yardım istedi. Polis gözetiminde itfaiye merdiveni ile üçüncü kattaki daireye pencereden giren bir akrabası yaşlı karı-kocayı domuz bağı ile bağlanmış halde buldu.

HASTANEYE KALDIRILDI

İtfaiye ekibi, kadının hayatta olduğunu fark etti ve bağını çözdü. Bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri H. D.'nin hayatını kaybettiğini belirlerken, yüzünde morluk ve yaralar bulunan S. D. ambulansa alınarak hastaneye kaldırdı.

POLİS İNCELEME YAPTI

Olay yerine gelen Cinayet Büro Amirliği ile Olay Yeri İnceleme ekipleri uzun süre evde inceleme yaptı. H. D.'nin cenazesi, İstanbul Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı keşiften sonra otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na kaldırılacak.

POLİS ŞÜPHELİLERİ ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alan polis, saldırganların izlerine ulaşmak için çalışma başlattı.
Etiketler: | | |