Görüş Bildir

Son Dakika! Okullar ne zaman açılacak? İşte telafi eğitimi başlayacağı tarih

Son Dakika! Okullar ne zaman açılacak? İşte telafi eğitimi başlayacağı tarih

Okullar ne zaman açılacak sorusu Mart ayından itibaren çok sıklıkla aranmakta. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yüz yüze telafi eğitimi 31 Ağustos'ta başlayacak. Uzaktan eğitim süreci 19 Haziran'da son bulacak .okullar ne zaman açılacak sorusu MEB açıklaması haberimizde.

Okullar ne zaman açılacak sorusu Mart ayından itibaren çok sıklıkla aranmakta. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yüz yüze telafi eğitimi 31 Ağustos'ta başlayacak. Uzaktan eğitim süreci 19 Haziran'da son bulacak ve  resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı. 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan eğitimler üç hafta sürecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; bu süreçte öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal desteğe, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerin telafisine yoğunlaşılacağını belirterek telafi eğitimlerin destekleme ve yetiştirme kursları ile yıl içerisinde süreceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı. 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılının başlamasıyla birlikte destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

Uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük bir titizlik içerisinde sürdürüldüğüne dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimlerle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz." dedi.