Görüş Bildir

Taciz şikayeti işleme konulmamış

Batman'da 24 Haziran'da 17 yaşındaki bir çocuğu istismar eden uzman çavuş M.O. hakkında yapılan şikayetle işleme konulmadı. Çocuğun intihar girişiminden sonra uzman çavuş M.O. dün gözaltına alındı.

Batman’ın Beşiri ilçesinde 17 yaşındaki bir çocuğu istismar eden uzman çavuş M.O. hakkında jandarma ve savcılığa yapılan şikayet işleme konulmadı. İntihar girişiminde bulunan ve hastanede tedavi gören çocuğun olayla ilgili bir mektup yazdığı öğrenildi.

24 Haziran’da gerçekleşen istismar sonrası çocuğun ailesi, uzman çavuş M.O. hakkında hem karakola hem de savcılığa başvurdu. Savcı ve jandarma, aileye gereken neyse yapılacağını söyledi, ancak bugüne kadar herhangi bir işlem yapılmadı. Aile fertleri ise çocuğun intihar girişiminden önce bir mektup yazdığını ve babasının cebine koyduğunu ileri sürdü. Olayın ardından mektubun savcılığa teslim edildiği belirtildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Feleknas Uca, İnsan Hakları Derneği (İHD), HDP Kadın Meclisi, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) temsilcileri, aileyi ziyaret etti. Temsilciler, durumun aydınlatılması ve uzman çavuşun gerekli cezayı alması için ailenin yanında olduklarını dile getirdi.

NE OLMUŞTU?

Beşiri’de istismar edilen çocuk dün ateşli silahla intihar teşebbüsünde bulunmuş ve hastaneye kaldırılmıştı. Ardından Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Uzman Çavuş M.O. dün gözaltına alınmıştı. Çocuğun hayati tehlikesi ise devam ediyor.
Etiketler: |