Görüş Bildir

Uyuyan hücre deşifre oldu!

Uyuyan hücre deşifre oldu!

İstanbul ve Diyarbakır'da yakalanan PKK'lıların şehirlerde eylem yapmak üzere "uyuyan hücre" olarak hazır bekletildiği belirlendi. Yakalanlardan biri Devlet hastanesi'nde "anestezi teknikeri" olduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır ve İstanbul'da PKK/KCK'nın uyuyan hücrelerine yönelik düzenlenen operasyonda 1'i devlet hastanesinde anestezi teknikeri olmak üzere dört örgüt üyesi yakalandı. Eş zamanlı operasla ele geçirilen dört örgüt üyesinin elem hazırlığı içerisinde oldukları belirlenirken, örgütün "uyuyan hücreleri" olduğunu bildirildi.

DİYARBAKIR JANDARMASI ÇÖZDÜ

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, PKK'ya yönelik yürütülen çalışmalarla, 2013 yılında örgütün kırsal alandaki faaliyetlerine katılan 4 kişinin, patlayıcı madde ile metropollerde eylem yapmak üzere eğitim aldıklarını ve örgütünün gizli şehir yapılanması kadrosunda yer aldıklarını tespit etti.

EYLEME HAZIR BEKLİYOR

Uyuyan hücre olarak hazır bekletilerek görevlendirildikleri tespit edilen Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde anestezi teknikeri olarak çalışan 'Mazlum Serhat' kod adlı İ.K., 'Tayhan Umut Çektar' kod adlı M.S., 'Mahir Amed' kod adlı R.S. ile 'Armanç Xebatkar' kod adlı M.T. Diyarbakır ve İstanbul'da eş zamanlı düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

EŞ ZAMANLI OPERASYON

Teröristlerin, kırsal alanda keskin nişancı ve uzun namlulu tüfek eğitiminin yanı sıra bomba, gençlik eylemleri, kamera ve güvenlik sistemleri gibi konularda eğitim aldıkları saptandı. Eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 4 terörist, jandarmadaki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.  Savcılıktaki ifadelerinin ardırdan nöbetci mahkeme sevk ediln 4 zanlı hakkında, tutuklama kararı verilerek, cezaevine gönderildi.
Etiketler: |