Görüş Bildir

(Video) Köpek dövüşü yaptıranlar yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseride köpek dövüşü yaptıranlara yönelik operasyonda, 2 organizatör ve 35 kişinin suçüstü yakalandığını, 6 köpeğin kurtarıldığını açıkladı.

(Video) Köpek dövüşü yaptıranlar yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseri'de köpek dövüşü yaptıranlara yönelik operasyonda, 2 organizatör ve 35 kişinin suçüstü yakalandığını, 6 köpeğin kurtarıldığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Yeşilhisar ilçesi Karacabey Mahallesi'nde, sabah saatlerinde köpek dövüşü yaptırılacağına ilişkin bilgi doğrultusunda, Yeşilhisar Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) Kısım Amirliği, Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı ve Yeşilhisar İlçe Jandarma personelince "Can Dostlarımız Operasyonu" düzenlendiğini belirtti.

Operasyonda 2 organizatör ve 35 kişinin suçüstü yakalandığını bildiren Yerlikaya, "Operasyon sonucu 8 şüpheli gözaltına alındı ve bu şahıslar hakkında 'kumar oynanması için imkan sağlamak' ve 'Hayvan Hakları Kanunu'na muhalefet' suçlarından adli işlem başlatıldı. Diğer şahıslar hakkında da 'Hayvan Hakları Kanunu'na muhalefet' suçundan adli işlem yürütülmekte olup köpek dövüşünde bahis oynayan 37 şahsa ayrıca Kabahatler Kanunu'nun 34'üncü maddesi gereği para cezası kesildi." bilgisini verdi.

Etiketler: