Görüş Bildir

Yeşilçam çınarı Mahmut Hekimoğlu'nun vasiyeti yerine getirildi

Yeşilçam çınarı Mahmut Hekimoğlu'nun vasiyeti yerine getirildi

Kansere yenik düşen Yeşilçam'ın sevilen usta oyuncularından 62 yaşındaki Mahmut Hekimoğlu, vasiyeti üzerine Sakarya'nın Hendek İlçesindeki annesinin mezarının yanında toprağa verildi.

İstanbul Şişli Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Mahmut Hekimoğlu'nun cenazesi Sakarya'ya gönderildi. Ölmeden önce Hendek İlçesi Kalayık Mahallesi'nde 2 yıl önce toprağa verdiği annesinin mezarının yanına gömülmek istediğini vasiyet eden Mahmut Hekimoğlu'nun cenazesi, annesinin evine son kez getirildi. DHA'nın haberine göre; Ünlü oyuncunun cenazesini, anne evinde akrabaları ve sanat camiasının tanınmış isimleri karşıladı. Hekimoğlu'nun cenazesi evde alınan helalliğin ardından anne Nezaket Hekimoğlu'nun mezarının bulunduğu Kalayık Mezarlığı'na getirildi. Ünlü oyuncunun cenazesi defnedilmeden önce bir kez daha cenaze namazı kılındı.

ÜNLÜ İSİMLER CENAZEDEYDİ

Hekimoğlu'nu son yolculuğunda, ayrıldığı eşi Selma Güzel, kızı Gizem Hekimoğlu ve yakınları yalnız bırakmadı. Oyuncular Nuri Alço, Serdar Gökhan, Teoman Ayık, Tuğrul Meteer, Bülent Polat, Murat Ormiyak, Erol Taşçı ve Muarrem Erdemir de cenaze namazına katılarak acılı aileye taziyelerini iletti. Mahmut Hekimoğlu'nun Almanya'da yaşayan kardeşi Bülent Hekimoğlu ise cenazeye defin sırasında yetişti.

Mahmut Hekimoğlu'nun yakın arkadaşları olan oyuncular Nuri Alço ve Serdar Gökhan, defin işlemi sırasında kazılan mezarın yanına oturarak dakikalarca gözyaşı döktü. İkili, yakın dostlarının cenazesinin başından toprağa verilene kadar bir an olsun ayrılmadı.

MAHMUT HEKİMOĞLU KİMDİR?

Mahmut Hekimoğlu 25 Ekim 1955 tarihinde İstanbul’da dünyaya açtı gözlerini. Türk televizyon, sinema oyuncusu ve film yapımcısıdır. 1976 yapımı Aile Şerefi filminde canlandırdığı Selim ve 1977 yapımı Gülen Gözler filmindeki Temel karakterleriyle tanınmıştır. Mahmut Hekimoğlu, 80'nin üzerinde sinema ve dizide rol aldı. 2014 yılında Yeşilçamın sevilen oyuncusu Mahmut Hekimoğlu'na prostat kanseri teşhisi konuldu. 8 Eylül 2016'da rahatsızlandı ve yoğun bakıma kaldırıldı. 10 Eylül 2016 Cumartesi günü tedavi gördüğü hastanede 60 yaşındayken yaşama gözlerini yumdu.