Görüş Bildir

Zırhlı polis aracı kaza yaptı: 2 yaralı

Zırhlı polis aracı kaza yaptı: 2 yaralı

TEM Otoyolu Ümraniye mevkiinde hatalı sollama yaptığı öne sürülen bir otomobile çarpmamak için manevra yapan zırhlı polis aracıyla bir servis aracı çarpıştı. Bariyerlere çıkıp yan yatan zırhlı araçta 2 polis memuru hafif yaralandı.

Kaza sabah saatlerinde Tem otoyolu Ümraniye Mevkii Edirne istikametinde meydana geldi. Zırhlı Polis Aracının sürücüsü, hatalı sollama yapan bir otomobile çarpmamak için direksiyon kırdı. Ani hareket ile şerit değiştiren polis aracı servis aracıyla çarpıştı. Kazada Zırhlı Polis Aracı bariyerlere çıkıp yan yattı. Kazada zırhlı araçta bulunan 2 polis memuru hafif şekilde yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

Kaza nedeniyle trafik tek şeritten sağlandı. Yaşanan trafik yoğunluğu zırhlı aracın kaldırılmasının ardından normale döndü. Kazaya karışan servis minibüsü sürücüsü Alican Varlık “Biz orta şeritten gidiyorduk normal hızımızda. Polis aracının önüne başka bir araç kırmış o da bizim şeridimize doğru kırdı. Önümüze kırdığı için el frenini de çektik ancak bu kadar kurtarabildim. Biz çarptık polis aracına. Bizde savrulduk buraya" diye konuştu.

Kaynak: DHA