Görüş Bildir

Anlamlı hediye

Anlamlı hediye

Diyarbakır Umut Kervanı, mübarek ramazan ayı içerisinde kendilerini aracı kılarak ihtiyaç sahibi ailelere yardım eden hayırsever esnafa, Kur’anı Kerim hediye etti, plaket takdim etti.

Diyarbakır Umut Kervanı, yaptığı ayni ve nakdi yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Son olarak ihtiyaç sahibi 2 bin 312 aileye, 225 bin 956 TL tutarında yardım yaptıklarını açıklayan Diyarbakır Umut Kervanı, bu kez hayır sahiplerini de unutmadı.

Dernek, mübarek Ramazan ayı içerisinde kendilerini aracı kılarak ihtiyaç sahibi ailelere yardım eden hayırsever esnafa, Kur’anı Kerim hediye etti, plaket takdim etti.

UMUT KERVANINA ANLAMLI HEDİYE

Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi “Bizleri aracı kılarak ihtiyaç sahiplerine yapmış oldukları yardım ve desteklerinden dolayı hayırsever esnaf kardeşlerimizden Allah (Celle Celaluhu) razı olsun. Göstermiş oldukları bu duyarlılık nedeniyle kendilerine, içinde muhafazalı Kur’anı Kerim bulunan plaket vermeyi uygun gördük. Rabbimizin izni ve inayetiyle bizler, sadece Ramazan ayında değil inşallah yılın 12 ayında ihtiyaç sahibi aileleri unutmayacağız. Gücümüz ölçüsünde bu ailelere yardımda bulunacağız.” şeklinde konuştu.

Elelçi " Şu anda derneğimize kayıtlı 10 binin üzerinde başvuru var. Dolayısıyla tüm bu ailelere yardım etme ve el uzatma noktasında yetersiz kalmaktayız. Bu anlamda tüm hayırsever kardeşlerimizin bize yardım etmelerini arzu ediyoruz. Bu vesileyle mübarek Ramazan ayında binlerce aileyi sevindirme noktasında bize maddi imkân sunan Diyarbakırlı hayırsever kardeşlerimizden bir kez daha Allah (Celle Celaluhu) razı olsun diyor, yaptıkları yardımın kendileri için ahiret yatırımı olmasını temenni ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kendilerine bu anlamlı hediye ve plaketin takdim edildiği iş adamlarından Recep Dakak ise “Öncelikle bu hayırlı faaliyetlerin devamını diliyoruz. Tarafımıza takdim edilen hediye ve plaket için de çok teşekkür ediyoruz. Umut Kervanı gibi bir kuruluşun var olması bizim açımızdan çok kıymetli ve değerlidir. Biz biliyoruz ki Umut Kervanı sadece Diyarbakır’da değil tüm Türkiye’de ve daha birçok ülkede bu hayırlı işlere imza atıyor. Rabbim kendilerinden razı olsun.” dedi
Etiketler: | | |