Babasına kızdı kaçtı

Şanlıurfa'da 13 yaşındaki Halil'den haber alınamıyor

Babasına kızdı kaçtı

ŞANLIURFA'nın Akçakale ilçesinde, 8 Temmuz'da iş aramak için evden ayrılan ve ailesine Şanlıurfa'ya gideceğini söyleyen ve .ir daha kendisinden haber alınmayan Halil Öncel (13) bulundu. Öncel'in babısına kızdığı için evi terk ettiği ortaya çıktı.

Akçakale'nin Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'nde oturan, 3'ü kız 4 çocuk sahibi Mehmet Emin Öncel'in en büyük çocuğu Halil, 8 Temmuz Pazar günü, iş aramak için sanayi sitesine gitmek üzere evden ayrıldı. Bir süre sonra ailesini telefonla arayıp, iş bulamadığını ve Şanlıurfa'ya gideceğini söyleyen Halil'den bir daha haber alınamadı. Polise kayıp başvurusunda bulunan Mehmet Emin Öncel, hayatından endişe ettiği oğlu Halil'in bulunmasını istedi. Öncel, "Aramadık yer bırakmadık. Emniyete giderek, kayıp başvurusunda bulundum. Yetkililerden bir an önce oğlumu bulmalarını istiyorum" diye konuştu. Halil'in kız kardeşi Feride Öncel (5) de gözyaşı dökerek, ağabeyinin bulunmasını istedi.

BABASINA KIZIP EVİ TERK ETMİŞ

Buarada, Öncel, akşam saatlerinde Şanlıurfa'daki Hurdacılar Sitesi'nde bulundu. Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince bulunan Öncel, yapılan işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Akçakale ilçesinde babası Mehmet Emin Öncel’le tartıştığı için evi terk ettiği belirtilen çocuğun otostopla Şanlıurfa'ya geldiği, burada kağıt ve hurda toplayanlarda iş istediği sırada medyadan Halil'i fotoğrafından tanıyan bir kişinin polise ihbarıyla bulunduğu ifade edildi.

Kaynak: Diyarbakır Söz