Görüş Bildir

Bakan da uyardı... İstanbullular dikkat!

Bakan da uyardı... İstanbullular dikkat!

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, yurt genelinde hafta sonuna kadar yağışlı ve soğuk hava etkili olacak.

Batı bölgelerde sıcaklıklar ise 6 derece düşerken, doğu bölgelerde 20 santim üzeri kar yağışı beklendiği belirtildi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da içerisinde İstanbul’un da olduğu bazı bölgeler için yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hafta sonuna kadar yağışlı ve soğuk hava yurdu terk etmeyecek, hava sıcaklığı batı ve iç kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak.

Anadolu'nun kuzeyi ve İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Osmaniye, Tunceli, Diyarbakır, Mardin ile Hatay ve Adana kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Sabah saatlerinde Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

 HAVA DURUMU NASIL OLACAK

Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Akdeniz Bölgesi, Karaman, Aksaray, Niğde, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Konya'nın güney kesimlerinde kuvvetli (21-50 mm), Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm) olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BAKAN DA UYARDI

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da içerisinde İstanbul’un da olduğu bazı bölgeler için yağış uyarısında bulundu. Bakan Eroğlu, şöyle dedi: "Afyonkarahisar’da pazartesi, salı, çarşamba hafif yağış gözüküyor. Salı günü Akdeniz ve Ege’nin batı kesimlerinde yağış yok ama bütün Türkiye yağışlı. Yağış çarşamba günü doğuya doğru kayıyor. Perşembe Ege hariç yine yağış var. Cuma günü Marmara Bölgesi hariç yağış var. Daha sonra cumartesi ve pazar yağışlar doğuya kayıyor. Yani bereket var bu hafta, bereketli bir hafta. Tabi Afyonkarahisar’a da, cumhurbaşkanımızın bereketi 270 tesis, 1 milyar 12 milyon TL ile inşallah açılış yapacağız. İstanbul’da bugün rüzgar var, saatte 50 kilometreye varan. Bir de bilhassa İstanbul’un kuzey kesimlerinde, batı ve kuzey kesimlerinde kuvvetli yağış var. Bazı bölgelerde de kuvvetli yağış var mesela Osmaniye, Adana’da rüzgar ve kuvvetli yağış var. Bunun dışında Kahramanmaraş ve Malatya’da yağış var. Doğuda bazı bölgelerde ise kar ve karla karışık yağmur devam edecek."
Etiketler: | | |