Görüş Bildir

Bir asansör trajedisi

Bir asansör trajedisi

Diyarbakır'daki, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2 gün önce kalçasından ameliyat edilen ve Yoğun Bakım servisinden normal servise çıkarılan 85 yaşındaki Fatma Acay, hemşire ve hasta bakıcı ile hastane asansöründe mahsur kaldı.

 Bayramdan bir gün önce evinde koltuktan düşerek kalça kemiğini kıran 85 yaşındaki Fatma Acay, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede, 2 gün önce ameliyet edilen kadın, yoğun Bakım servisine kaldırılırken, hastaneden Acay'ın yakınları aranarak kendisinin bugün normal servisi kaldırılacağı belirtildi. Yakınları hastaneye giderken Acay'ın yoğun bakım ve normal serviste olmadığını gördü. Yaklaşık yarım saat Fatma Acay'ı arayan yakınları, onun 3'üncü kattaki Yoğun Bakım'dan zemin kattaki normal servise götürülürken asansörde kaldığını öğrendi. Hafta sonu olması nedeniyle yetkilileri ulaşmakta zorlanan Fatma Acay'ın yakınları, 1 hemşeri ve 1 hasta bakıcı ile kat arasında kalan asansör kabininin kapasını yarım saatlik bir uğraş sonucu açabildi.

2.5 SAAT MAHSUR KALDI

Durumun itfaiyeye bildirilmesinden sonra gelen itfaiyi ekipleri, sedye üzerinde bulunan kadını çıkaramayacaklarını anlayınca sedyenin ayağını demir makas ile kesmeye karar verdi. Hastanede yoğun bir çalışma sonucu sedyenin ayakları kesilerek 85 yaşındaki kadın 2.5 saat sonra asansörden çıkartılarak normal servise alındı. Fatma Acay'ın yakınları olaya tepki göstererek, kendi çabaları ile itfaiyeyi aradıklarını ve hastalarını asansörden çıkardıklarını söyledi.

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastanesi asansörlerinde daha önce de çok sayıda kaza meydana gelirken, bir kazada 8 kişi yaralanmıştı. Kayapınar Belediyesi geçen yıl hastanedeki birçok asansörü mühürlemişti.
Etiketler: |