Görüş Bildir

Çocuk gülerse dünya güler

Çocuk gülerse dünya güler

Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi, Karacadağ bölgesinde bulunan kırsal Buyuransu Mahallesi’nde ihtiyaç sahibi çocuklara giysi desteği sağladı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, eşi Dürdane Beyoğlu ve Ak Parti Bağlar İlçe Başkanı Ahmet Maruf Demir ile birlikte Karacadağ bölgesinde bulunan Buyuransu Mahallesi’nde çocuklarla bir araya gelerek giyim ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çeşitli desteklerde bulunarak ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören 53 kişinin yüzünü güldürdü. Mahalle Muhtarı Çelebi Çadırcı, Buyuransu Veysi Bayhan İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulu müdürü İrfan Aydın ile vatandaşlar tarafından karşılanan Başkan Beyoğlu, önce mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerine ilişkin kısa bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Belediyenin uzun yıllar beklenen hizmetleri son süreçte yerine getirdiğini dile getiren Muhtar Çelebi Çadırcı ve vatandaşlar, Beyoğlu’na teşekkür etti. Daha sonra Başkan Beyoğlu, eşi Dürdane Beyoğlu ve AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Demir’in katılımıyla öğrencilere giyim paketleri takdim edildi. Başkan Beyoğlu, çocuklara kendi imkanlarıyla ayrıca futbol topu ve oyuncak hediye ederek yüzlerini güldürdü.

"ÇOCUKLARA DEĞER VERMEK GELECEĞİ İNŞA ETMEKTİR"

Beraberindekilerle birlikte vatandaşların yemek davetine katılan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, gösterilen ilgiden dolayı mahalle sakinlerine teşekkür ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ilettiği vatandaşlara ilk günkü heyecan ve coşku ile hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi. Çocuklara değer vermenin Türkiye’nin aydınlık yarınları için toprağa filiz dikmek anlamına geldiğini belirten Beyoğlu, "Belediyeler siyaset yeri değildir. Hizmet ederken insanımızın ihtiyaçlarını ve mutluluğunu esas alıyoruz. Okuyun, mutlaka okuyun çocuklar. Türkiye’mizin, milletimizin sizlere ihtiyacı var. Biz her konuda yanınızda olacağız. Bugün toprağa ekmiş olduğumuz bu filizler inanıyorum ki gelecekte milletimize hizmet edeceklerdir" diye konuştu.
Etiketler: |