Görüş Bildir

Denizli'den Güneydoğu'ya 6 TIR'lık yardım malzemesi

Denizli'den Güneydoğu'ya 6 TIR'lık yardım malzemesi

DENİZLİ'ye gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı'nın başlattığı yardım kampanyası kapsamında Denizli'den toplanan 6 TIR'lık yardım malzemesini Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine gönderdi.

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı'nın yardım kampanyası kapsamında Denizli'den toplanan 6 TIR'lık yardım malzemesi Organize Sanayi Bölgesi'nden uğurlandı. Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, eski Ekonomi Bakanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan ve partililer katıldı.
Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, sadece silahı eline alanla değil, bütün uzantılarıyla da mücadele edeceklerini belirterek, "Silahlarla yolara çıkıp, yaklaşık 200 ton bombayı şehirlere doldurdular. Bu dönemde 300'e yakın asker, polis ve korucumuzu şehit ettiler. Çözüm sürecini de bunlar bitirdi. Bu örgütün içinde 10 egemen gücün elemanı var. Biz de Türkiye Cumhuriyeti olarak vatandaşımızın rızkını, malını, iffetini korumak zorundayız. Güvenlik güçlerimiz gerekeni yapıyor. Cizre'yi temizledik. Teröristle mücadelemiz sürecek. Bölücülükle mücadelemiz sürecek. Sadece eline silah alanlar değil silahlı örgütü savunan siyasal uzantıları, bürokratik uzantıları, medya uzantılar, uyuşturucu tacirleri, kaçakçılar hepsiyle topyekün mücadele edeceğiz. Bu ülkede Lazıyla, Arabıyla, Türkmeniyle, Alevisiyle, Sünnisiyle hep beraber yaşayacağız. Ancak kim egemenliğimize halel getirmek isterse gereğini yapacağız. Biz vatandaşımıza karşı Yunus, teröre karşı Yavuz olacağız" dedi.
Gönderilen yardım TIR'larının maddiyattan çok manevi değeri olduğunu da ifade eden Özdağ, "Biz oraya gönlümüzü gönderiyoruz. Bir bütün olduğumuzu gösteriyoruz. Onlarca TIR yolladık. Oradaki insanlar asla yalnız olmadıklarını hissedecekler. Hem devlet olarak hem de millet olarak yanlarındayız" diye konuştu.
Tören duaların okunup, TIR'ların uğurlanmasının ardından sona erdi.