Görüş Bildir

Diski içme suyuyla sulama yapılmaz!

Diski içme suyuyla sulama yapılmaz!

Su israfını önlemek amacıyla çalışma yürüten DİSKİ Genel Müdürlüğü, kamu kurumları başta olmak üzere sitelerde ve özel mülkiyetlerde şebeke suyu ile sulama yapılmaması için yazılı tebligatta bulundu.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, halkı bilinçlendirmek ve su israfını önlemek amacıyla “Kaçakla Mücadele Seferberliği” başlattı. Kaçakla Mücadele Seferberliği kapsamında 120 kişiden oluşan 40 ekiple kentin farklı noktalarında uygulama yapan DİSKİ Genel Müdürlüğü, kamu kurumları başta olmak üzere siteler ve özel mülkiyetlerde şebeke suyu ile sulama yapılmaması için yazılı tebligatta bulundu.

DİSKİ’DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili DİSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Genel Müdürlüğümüz, kentimizde artan su ihtiyacı ve israfı önlemek amacıyla bundan sonra sitelerin yeşil alan sulamaları ile ilgili talepleri karşılamayacaktır. DİSKİ Tarifeler Yönetmeliği’nin 7. maddesinin 2. bendine göre DİSKİ, su tasarrufunu sağlamak ve bu gereksinimini öncelikle konut abonelerine vermek amacıyla bazı abonelere su satışını geçici olarak durdurabilir denilmektedir. Bu kapsamda hiçbir siteye yeşil alan sulaması için abone verilmeyeceği gibi su kuyuları olan siteler yeşil alanlarını kendi kuyularından temin ettikleri suyla sulayacaklardır. Su kuyusu bulunmayan sitelerde ise yapılan tebligatın teslim alındığı tarihten itibaren 30 gün içinde kendi kuyularını açmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yeşil alan sulamaları için çekilen şebeke hatlarımız iptal edilecektir. Gerekli tedbirleri almayan abonelerin uğrayacağı mağduriyetten kendileri sorumlu olacaktır” denildi.
Etiketler: | | |