Görüş Bildir

Diyanetten "Engelli İlmihali"

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından engelli vatandaşlara yönelik ilmihal hazırlanıyor.

Kurul uzmanları tarafından, engellilerin ve ailelerinin psikolojik durumları göz önünde bulundurularak, itikadi açıdan konu değerlendirildi. Engellilerin ibadetleri sırasında karşılaştıkları sorunlar tespit edildi ve çözüm yolları üzerinde duruldu

HABER MERKEZİ

Diyanet İşleri Başkanlığınca, engelli vatandaşların dini hayatlarını sürdürürken karşılaştıkları sorunların tespit edilmesi ve bu doğrultuda "Engelli İlmihali" çalışması yapılması kararlaştırıldı. Engelli İlmihali'nin önümüzdeki aylarda tamamlanması planlanıyor.

 Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından, engelli vatandaşların dini sorunları ele alındı. Engellilerin ve ailelerinin psikolojik durumları göz önünde bulundurularak, itikadi açıdan konuyu değerlendiren uzmanlar, engellilerin ibadetlerini yerine getirirken karşılaştıkları sorunları ve zorlukları tespit etti.

Bu sorunlar ve zorluklara yönelik çözüm yolları üzerinde duran Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanları, engellilere hitaben yazılması planlanan ilmihalde hangi konuların yer alacağı, ilmihalin dil ve üslubunun nasıl olacağı gibi konularda engelli vatandaşlar ve konunun uzmanlarının katılımıyla görüş alışverişinde bulundu.  "Engelli İlmihali" çalışmasının, Din İşleri Yüksek Kurulunca 2018 yılında tamamlanması hedefleniyor.


Etiketler: | |