Görüş Bildir

Diyanetten mülakat sonuçları ve tercih duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 yılı 4-B sözleşmeli Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım (SÖZPER-2019-I) sözlü sınav sonuçları ve tercih duyurusunu yaptı.

2019 yılı 4-B sözleşmeli Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım (SÖZPER-2019-I) sözlü sınav sonuçları ve tercih duyurusu yapıldı.

Yapılan duyuruya göre, 2019 yılı 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip, Kur'an Kursu Öğreticisi ve Müezzin-Kayyım (SÖZPER-2019-I) Sözlü Sınavı'na katılan adaylar, sınav sonuçlarını "dibbys.diyanet.gov.tr" adresi üzerinden öğrenebilecekler.

Sözlü sınav sonucuna göre ilan edilen kontenjan sayısına girerek tercih yapmaya hak kazanan adaylar, tercih işlemlerini 01.04.2019 tarihinden itibaren 07.04.2019 tarihi saat 23:55'e kadar "dibbys.diyanet.gov.tr" adresi üzerinden gerçekleştirecekler.

Tercih ve yerleştirme süreci

Adaylar yerleştirme sonuçlarını "dibbys.diyanet.gov.tr" adresi üzerinden 08.04.2019 tarihinde öğrenebilecekler.

Tercihlere yerleştirme işlemlerinde sözlü sınav başarı puanı esas alınacak. Sözlü puanların eşit olması durumunda KPSS puanı yüksek olana, onun da eşit olması halinde KPSS'ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, bu sürenin de eşitliğinde doğum tarihi önce olana öncelik verilecek.

Tercihlerine yerleşemeyen adayların, tercih ekranında yer alan "re'sen yerleştirmeyi kabul ediyorum" bölümünü işaretlemeleri halinde, ait oldukları kontenjan grubunda boş kalan pozisyonlara re'sen yerleştirmeleri yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen tarihler arasında ve usulüne uygun olarak tercih yapmayan adayların yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır.
Etiketler: | | |