Görüş Bildir

Elazığ Valisi Kaldırım, insansız hava araçlarını inceledi

Elazığ Valisi Kaldırım, insansız hava araçlarını inceledi

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer alan insansız hava araçlarını inceledi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, eski havaalanı hangarında konuşlandırılan insansız hava araçlarını inceleyen ve komuta merkezlerini gezen Kaldırım, sistemin işleyişi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kaldırım, terörle mücadelede etkin sonuçlar alınmasını sağlayan ve kırsalda terör örgütlerinin belini kıran insansız hava araçlarının büyük önem arz ettiğini belirtti.

Yüksek teknolojiyle donatılmış, görüntü ve bilgi sistemlerini çok iyi kullanan ve milli savunma sanayi kapsamında üretilen insansız hava araçlarının terörle mücadelede iç güvenlik birimlerine çok önemli katkı sunduğunu ifade eden Kaldırım, şöyle devam etti:

''Anında görüntü alınması ve etkin vuruş tekniği ile insansız hava araçları, kurulduğu günden bu yana çok sayıda teröristin etkisiz hale getirilmesini sağladı. Terörle mücadele eden asker ve diğer görevlileri üstün bir görev anlayışı ve yüksek bir moral içerisinde görmekten mutluluk duyduk. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar ve terör kavramı tamamen gündemden çıkarılıncaya kadar terörle mücadelemiz etkin ve kararlı bir şekilde devam edecektir.''