Görüş Bildir

Feyzioğlu, Batman'da protesto edildi

TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Batman Barosu'nun yenin hizmet binasının açılışında bir grup avukat tarafından protesto edildi. Feyzioğlu, "Protesto edenler, protesto edilenleri dinlemeyi de bilseler daha mutlu oluruz. Barışçı olması kaydıyla her düşüncenin açıklanmasının arkasındayız. Katılmak zorunda değiliz ama bir birimizi dinlemeliyiz. Hep söylerim, bir birimizi anlamaya çalışmakla işe başlayalım. Bu yolda gayret sarf etmeliyiz" dedi.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Batman Barosu'nun yeni hizmet binasının açılışına katıldı. Açılışta konuşma yapmak için kürsüye çıkan Feyzioğlu, Batman Mezopotamya Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukat tarafından, 'Tutuklu avukatlara özgürlük, Tahir Elçi için adalet' yazılı pankart açtı.  Daha sonra avukatlardan biri Feyzioğlu'na seslenerek; şöyle konuştu:

"Herkes sizi Türkiye Barolar Birliği Başkanı olarak biliyor ama sizin yaptığınız şey savaşı haykırmak, savaşa sevinmek ve twitter'dan yazmak. Bizim sizden istediğimiz şey tutuklu avukatlara sahip çıkmanız ve Tahir Elçi'nin dosyasına sahip çıkmanız. Genelkurmay Başkanlığı görevini bırakmanız ve görevinizin başınıza dönmenizdir. Bu sebeple sizi protesto ediyoruz."

Protestoda bulunan avukatlar daha sonra salondan ayrılırken, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, "Protesto edenler, protesto edilenleri dinlemeyi de bilseler daha mutlu oluruz. Barışçı olması kaydıyla her düşüncenin açıklanmasının arkasındayız. Katılmak zorunda değiliz ama bir birimizi dinlemeliyiz. Hep söylerim; bir birimizi anlamaya çalışmakla işe başlayalım. Bu yolda gayret sarf etmeliyiz" dedi.

ELÇİ GİBİ İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR

Feyzioğlu, daha sonra yaptığı konuşmada, İzmir'de başka, Batman'da başka, Edirne'de başka, Ankara'da başka konuşmadığını anlatırken, "Aynı fikirde olmayabilirsiniz, ben Atatürkçü'yüm. Anladığım, tanımladığım şekilde cumhuriyetçiyim, demokratım. Bir birimizin fikir özgürlüğüne saygı göstermeliyiz. Her konuda anlaşmadığımız ama anlaşmama hakkımızı peşinen kabul edip, bir birimizle diyalog kurmamaya hakkımız olmadığını da bilerek, bir birimizi kucakladığımız sevgili dostum Tahir Elçi'yi rahmetle anıyorum. Tahir Elçi'yi anlamak ve onun mirasını sahiplenmek kavgayla olmaz. Tahir, bir köprü insanıydı ve köprü insanı olduğu için katledildi. Köprü insanları her zaman ateş altındadır. Bugün bizim Tahir Elçi gibi köprü insanlarına ihtiyacımız var. Mekanı cennet, makamı ali olsun" dedi.
Etiketler: | | |