Görüş Bildir

Güneydoğu'nun Uludağ'ı Olacak

Güneydoğu'nun Uludağ'ı Olacak

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Türkiye'nin en sıcak kenti Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde bulunan Güneydoğu'nun tek kayak merkezi Karacadağ'ı ziyaret etti. İnceleme yaptığı Karacadağ'da vatandaşlarla birlikte kayak yapan Vali Güvenç, "Buradaki sorunları ve eksikleri gördük. Eksikleri giderecek ve Karacadağ'ı kış turizmi için cazip hale getireceğiz. Karacadağ, bu bölgenin Uludağ'ı olacak" dedi.

BÖLGENİN KAYAK MERKEZİ

Vali Celalettin Güvenç, Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ve kurum amirleri ile birlikte, sabah saatlerinde Siverek'e 45 kilometre uzaklıktaki 1919 rakımlı Karacadağ Kayak Merkezi'ni ziyaret etti. Hafta sonunu Karacadağ'da kayak yaparak geçiren vatandaşlarla sohbet eden Vali Güvenç, merkezde incelemelerde bulunup eksikleri yerinde gördü.

ŞALVARLA KAYAK KEYFİ

Vatandaşlarla birlikte mangal yapan Vali Güvenç, şalvarları ile kayar yöre insanlarıyla da yakından ilgilendi. Özellikle hafta sonları bölge illerinden gelen yüzlerce kişiyi ağırlayan Karacadağ'ın doğal bir güzellik olduğunu söyleyen Vali Güvenç, daha sonra kayak takımlarını giyip kaydı. Karacadağ zirvesinde mangal da yapan Vali Güvenç, şunları söyledi:

BÖLGENİN ULUDAĞI OLACAK

"Bölgede tek olan kayak merkezi Karacadağ'a ilk kez geldim. Burası Türkiye'de birçok kayak merkezinden daha güzel zemin ve piste sahip. Kar kalıncılığı da yeterince var. İncelemelerimizde merkezimizde bazı eksikliklerimiz var onları tespit ettik. Bu eksiklerimizi giderecek ve önümüzdeki yıllarda Karacadağ'ın kış turizmi açısından daha cazip hale gelmesi için gerekli çalışmaları yapacağız. Yapılacak çalışmalar ile Karacadağ kış turizmi sevenlerin uğrak mekanı ve bu bölgenin Uludağ'ı olacaktır" dedi.
Etiketler: | | | |