Görüş Bildir

Güzeloğlu'dan çifte kutlama!

Güzeloğlu'dan çifte kutlama!

İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, bin aydan daha hayırlı olduğu ifade edilen ve bugün idrak edilecek olan "Kadir Gecesi" ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajları yayınladı.

İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu,  bin aydan daha hayırlı olduğu ifade edilen ve bugün idrak edilecek olan "Kadir Gecesi" ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajları yayınladı. Kadir Gecesi ve 19 Mayıs'ın aynı güne denk gelmesi nedeniyle ayrı ayrı mesajlar yayımlayan Vali Güzeloğlu, mesajlarında şu vurguları yaptı.

KADIR GECESİ MESAJI

Güzeloğlu, Kadir Gecesi'ne ilişkin mesajında şöyle dedi; "Mübarek Ramazan ayının en özel gecesi, rabbimizin bin aydan hayırlı olduğunu buyurduğu kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu, Kadir Gecesine erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kadir gecesi, Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, sema kapılarının açıldığı, kulun Rabbine yakın olduğu, dua ve tövbelerin kabul edildiği biz inanlara bin aylık bir hayır kazanma fırsatının verildiği mübarek bir gecedir. Kalplerin arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurun artması için eşsiz bir imkân sunan Kadir Gecemizi tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin Diyarbakırlı hemşehrilerim başta olmak üzere İslam alemine ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum"

19 MAYIS KUTLAMASI

Güzeloğlu “Tarihi boyunca hür yaşamış milletimize vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalandığı, umutlarımızı canlandıran, kaderimizi değiştiren ve yolumuzu aydınlatan tarihi bir adım olan 19 Mayıs, Türk Milleti’nin tüm yokluklar ve imkânsızlıklar içerisinde, tükenmeyen gücünü, kudretini tüm dünyaya ispatladığı, gür sesi ile bağımsızlığı haykırdığı önemli bir gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketi, milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek, kadını erkeği, genci yaşlısı milletin bütün fertlerinin, vatanın bütünlüğü ve istiklali uğruna omuz omuza vererek mücadele ettiği, bağımsızlığımızın en önemli dönüm noktası ve tarihte eşine az rastlanır bir destanın yazıldığı Kurtuluş Savaşının, Cumhuriyet’in ilanı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin tarih sahnesinde güçlü bir biçimde yerini almasının yolunu açmıştır.

BÜYÜK FEDAKARLIK

Bütün olumsuz şartlara rağmen, binlerce şehit vererek, büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, geleceğimizin teminatı olan, gençlerimize emanet edilmiş ve bu önemli tarihte bir bayram olarak yine gençlere armağan edilmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumaksa gençlerimizin başlıca görevi ve en önemli sorumluluğudur.

Türkiye Cumhuriyeti bugün tarihinden aldığı güçle geleceğe daha güvenle bakan, Devleti ve Milleti her zamankinden daha kudretli, umutları ve hedefleri olan bölgesel ve küresel ölçekte iddiasıyla, kararlı ve emin adımlarla geleceğe yürüyen büyük bir ülkedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, sevgili gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum"