Görüş Bildir

Hakurk'a bindirme

Irak'ın kuzeyi Avaşin-Basyan ve Metina bölgelerine düzenlenen hava harekâtında PKK'ya ait hedeflerin vurulurken, Pençe harekatında Hakurk bölgesinde 4 örgüt üyesi etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde PKK'lılara yönelik başlattığı 'Pençe Harekâtı'nda 4 örgüt üyesi daha etkisiz hale getirildi. Böylece harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilenlerin sayısı 19 oldu. Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyi Avaşin-Basyan ve Metina bölgelerine düzenlenen hava harekâtında PKK'ya ait hedeflerin vurulduğunu açıkladı.

PENÇE HAREKATI

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde PKK'lıların etkisiz hale getirmek amacıyla 27 Mayıs tarihinde başlattığı 'Pençe Harekâtı' sürüyor. Ateş destek vasıtaları ve savaş uçaklarınca yapılan atışlarla örgüt üyelerince kullanılan mağara, sığınak, barınak ve mühimmat depoları tam isabetle vuruldu.

HUKRK BÖLGESİ

Özel eğitimli komandoların da katıldığı harekâtta 4 örgüt üyesi daha etkisiz hale getirildi. Milli Savunma Bakanlığı, devam eden harekâtta etkisiz hale getirilerin sayısının 19'a ulaştığını duyurdu.  Ayrıca,  ATAK taarruz helikopterinin yaptığı atışlarla PKK'lıların bir doçka mevziini imha ettiği açıklandı.

AVAŞİN, BASYAN

Buarada, Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Pençe Harekâtı kapsamında yürütülen operasyonla koordineli olarak Avaşin-Basyan ve Metina bölgelerine düzenlenen hava harekâtları neticesinde, PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzi, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler vuruldu" denildi.

SIĞINAK VE MEVZİLER

Yerli üretim ATAK taarruz helikopterleri, bugün Hakkari'nin Derecik ilçesinin karşısında yer alan zirveleri karla kaplı dağlarda, teröristlerce kullanılan sığınak ve mevziler ateş altına aldı. Güvenlik kaynakları, teröristlerce kullanılan bazı mağara, sığınak, barınak ve mühimmat deposunun tam isabetle vurularak imha edildiğini belirtti.

ZAP BÖLGESİNE HAVA HAREKATI

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada,  "Düzenlenen hava harekatı neticesinde, PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzi, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler vuruldu" denildi.
Etiketler: | | |