Görüş Bildir

IŞİD Taliban’ı çileden çıkarttı!

IŞİD Taliban’ı çileden çıkarttı!

Afganistan'da etkisini artırmaya çalışan terör örgütü IŞİD patlayıcı maddeyle rehineleri parçalara ayırdı. IŞİD'in bu öldürme yöntemi Taliban'ı bile çileden çıkardı. Taliban, Afgan rehinelerin havaya uçurularak öldürülmesini "barbarlık" olarak nitelendirdi.

AFGANİSTANDA YÜKSEK TANSİYON

Terör örgütü IŞİD son "barbarlık"larından birini afganistan'da gerçekleştirdi. IŞİD tarafından yayınlanan videoda, Afgan rehinelerin gövdelerine patlayıcı madde bağlanıyor ve kısa süre sonra rehineler havaya uçuruluyor.

görüntülerin yayınlanması Afganistan'da hükümet güçlerine karşı savaşan Talibanı'ı kızdırdı. IŞİD'in bu öldürme biçimini "barbarlık" olarak nitelendiren Taliban, "IŞİD'in videosu aşiret üyesi yaşlılar ile köy sakinlerinin patlayıcı maddeyle havaya uçurulmasını gösteriyor.

Bu katlima ve cinayetlerinislam  adına yapılmış olması kabul edilemez" denildi. IŞİD'in yayınladığı görüntülerin geçtiğimiz haziran ayında Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar bölgesinde çekildiği belirtildi.

IŞİD patlayıcı madde bağlayarak havaya uçurduğu yaşlıların, Taliban adına çalışan kişiler olduğu ileri sürüldü. Taliban ve IŞİD Afganistan'e etki alanları artırmak için birbirleriyle mücadele ediyor.

Kaynak :  NTV
Etiketler: | | |