Görüş Bildir

Korkunç itiraf

Diyarbakırın Ergani İlçesinde boşanma davası süren eşi eski uzman çavuş Mehmet Karadayının annesi Besrayı öldürüp babası Ekrem Karadayıyı da yaraladığı iddiasıyla yakalanan Melek Karadayı tutuklandı.

Korkunç itiraf

font-family>Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde boşanma davası süren eşi eski uzman çavuş Mehmet Karadayı'nın annesi Besra'yı öldürüp babası Ekrem Karadayı'yı da yaraladığı iddiasıyla yakalanan Melek Karadayı tutuklandı. İfadesinde silahlı saldırıyı baskı altında gerçekleştirdiğini söyleyen 30 yaşındaki Melek Karadayı, babası Cuco Çalar'ın bunu yapmazsa 3 çocuğunu öldürmekle tehdit ettiğini ileri sürdü.

font-family>Ergani'de eski uzman çavuş Mehmet Karadayı ile eşi Melek amca çocuklarıydı. Kardeş olan kayınperlerden damadın babası Ekrem, Çalar olan soyadını Karadayı olarak değiştirmişti. Melek ve Mehmet Karadayı çiftinin 3 çocuğu oldu.

font-family>Eski uzman çavuş Mehmet Karadayı, aralarındaki geçimsizlik nedeniyle evi terk eden eşi Melek Karadayı'dan intikam almak için 27 Kasım 2012 günü el bombaları ve tabanca ile bastığı evde kayınvalidesi Edibe Çalar'ı öldürüp, kayınpederi Çuco Çalar'ı yaraladı. Tutuklanan Mehmet Karadayı, cinayetten ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

font-family>İNTİKAM SALDIRISI KAN AKITTIRDI

font-family>Eşi tarafından annesi öldürülen, babası da yaralanan Melek Karadayı, boşanma davası süren eşi Mehmet Karadayı'dan intikam almak için aynı zamanda amcası olan kayınpederinin evine silahlı saldırı düzenledi. İddiaya göre babası Cuco Çalar'ın da katıldığı saldırıda, Besra Karadayı yaşamını yitirirken, Ekrem Karadayı yaralandı.

font-family>Saldırıda kullandığı silahla birlikte yakalanan Melek Karadayı tutuklanırken, dün de azmettirdiği ve saldırıya katıldığı iddiasıyla babası Cuco Çalar gözaltına alındı. Baba Çalar tutuklanırken, Melek Karadayı'nın kardeşi A.Ç'nin de aralarında bulunduğu 3 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

font-family>"BABAM 3 ÇOCUĞUMU ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİ"

font-family>İfadesinde, cinayeti babasının baskı ve tehdidi altında işlediğini ileri süren Melek Karadayı şunları söyledi:

font-family>"Boşanma davamız süren Mehmet Karadayı 2012 yılının Kasım ayında annemi öldürmüş, babamı ise yaralamıştı. Bu olaydan sonra babam sürekli beni intikam alma noktasında uyarıyordu ve bana kayınpederim ve kayınvalidemi öldürmem gerektiğini, aksi halde 3 çocuğumu kendisinin öldüreceğini söylüyor ve sürekli bana bu konuda baskı yapıyordu. Yine dün akşam babam nereden bulduğunu bilmediğim bir tabanca ile Yeniköy Köyü'nde bana atış talimi yaptırdı, silahı nasıl kullanacağımı gösterdi."

font-family>Melek Karadayı, babasının azmettirmesiyle kayınbiraderi Cengiz Karadayı'yı arayarak görüşmek istediğini söylediğini belirterek, ifadesini şöyle sürdürdü:

font-family>"Yine dün akşam babam, bana görüş günü olduğu için kayınpederim Ekrem ile kayınvalidem Besra'nın cezaevine Mehmet'i ziyaret edebileceklerini, onları evden dışarı çıktığı sırada silahla öldürebileceğimi söyledi. Baskı yaptı, sürekli tehdit etti. Kayınpederim, kayınvalidem ve kayınbiraderim Cengiz beni telefonla sık sık arayarak eşim Mehmet'e yönelik şikayetimden vazgeçmemi istiyorlardı. Onlar da bu konuda bana baskı yapıyorlardı. Bu sabah telefonla kayınım Cengiz'i aradım. Onlara, ifade değiştirebileceğimi söyledim ve telefonu kapattım. Daha sonra Cengiz beni telefonla aradı ve bana kayınpeder ile kayınvalidemin görüşe gideceğini ve onlarla gidebileceğimi söyledi."

font-family>"7 KURŞUN SIKTIM, PİŞMANIM"

font-family>Babası Cuco Çalar'ın kendisini araçla Besra ve Ekrem Karadayı çiftinin evinin önüne getirdiğini belirten Melek Karadayı, saldırı anını da şöyle anlattı:

font-family>"Araçta küçük kardeşim Abdullah da bulunuyordu. Ancak Abdullah'ın bu yaşananlardan haberi yoktu. Evin önüne geldiğimizde, kayınvalidem ve kayınpederim apartmandan dışarı çıktılar. Onlarla biraz konuştuk ve daha sonra kendilerini itekledim ve babamın bana söylediği, 'Yapacaksın yoksa senin çocuklarını öldüreceğim' tehditleri aklıma geldi. Bu anda kendimi kaybettim. Çantadan çıkardığım silahla ateş ettim, zaten mermiyi babam silahın ağzına vermişti. Babam bana ateş etmeden önce içerisinde 7 kurşun olduğunu söylemişti. Tüm şarjörü boşalttım. Direkt hem kayınvalidem, hem de kayınpederime ateş ettim. Pişmanım, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmayı talep ederim."

Etiketler: