Görüş Bildir

Muradiye Şelalesi'nde 1 öğrenci boğuldu, 1 öğrenci kayıp

Muş'un Bulanık İlçesi'nden gezi için Van'ın Muradiye İlçesi'ne gelen Muradiye Şelalesi'ne giren 3 öğrenciden Özcan Dağşın boğularak öldü, Özcan Cantepe kayboldu, Murat Mutlu ise son anda kurtuldu.

Yıl sonu etkinlikleri kapsamında Muş'un Bulanık İlçesi Said Nursi Anadolu Lisesi'nden 3 öğretmen ve 13 öğrenci Van'ın Muradiye İlçesi'ne dün gezi düzenledi. Gezi programında bulunan Muradiye Şelalesi'ne gelen öğretmen ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu sırada öğrencilerden Murat Mutlu, Özcan Daşğın ile Özcan Cantepe, Muradiye Şelalesi'nin hemen dibinde oluşan gölete  girdi.

ÇAMURA BATTILAR

Öğrenciler dibi çamurlu gölette bir anda kendilerini can pazarında buldu. Çevredekilerin yardıma koştuğu öğrencilerden Murat Mutlu son anda göletten çıkmayı başarırken, Özcan Daşğın ile Özcan Cantepe su yüzüne çıkamadı.

Arama kurtarma çalışması başlatan ekipler bir süre sonra Özcan Dağşın'ın cansız bedenini sudan çıkardı, ancak tüm aramalara karşın Özcan Cantepe'ye ulaşılamadı.

 İKİNCİ CESET BULUNDU

Cantepe'nin cenazesi öğlen saatlerinde, Van'dan gelen dalgıç polisler tarafından yapılan çalışmayla gölette cesedi bulundu.  Özcan Cantepe'nin cesedi çıkarılırken, ailesi olay yerinde sinir krizi geçirdi. Cantepe'nin cesedi, otopisi yapılmak üzere Muradiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Etiketler: | |