Görüş Bildir

Örgüte darbe!

Örgüte darbe!

Hakkari'de güvenlik güçlerince PKK'ya yönelik yılbaşından bu yana sürdürülen operasyonlarda önemli saldırıların failleri yakalandı, örgüte ait çok miktarda silah, mühimmat ve patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

Huzur ortamını bozmayı hedefleyen PKK/KCK'ya yönelik  başarıyla mücadele eden güvenlik güçleri, yurt içi ve yurt dışında teröristlere  geçit vermiyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, güvenlik güçlerince 1  Ocak-17 Haziran'da gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla terör örgütüne ağır  darbe vuruldu.

BEDİRHAN BEBEK VE ANNESİNİ ŞEHİT ETMİŞLERDİ

İl genelinde çalışmalarını aralıksız sürdüren İl Jandarma Komutanlığı  görevlileri, Yüksekova ilçesinde gerçekleştirdiği başarılı operasyonla, 31 Temmuz  2018'de Kalana Üs Bölgesi yoluna patlayıcı tuzaklayarak Nurcan Karakaya ve bebeği Bedirhan Karakaya'nın şehit edilmesi olayının faili "Azat" kod adlı terörist  Metin Daşdemir ve "Serhildan Gever" kod adlı Yavuz Bozkurt'u yakaladı.

Jandarmanın çalışmaları sonucu, saldırıyı gerçekleştirdiği parmak  izinden tespit edilen terörist Evin Sevim ise Diyarbakır'da gözaltına alınmıştı. Yakalanan teröristlerin ayrıca bölgede gerçekleştirilen birçok  saldırının ve Yüksekova ile Çukurca kara yollarına patlayıcı yerleştirilmesi  olayının da failleri olduğu değerlendiriliyor.

Yüksekova ilçesinde gerçekleştirilen başka bir operasyonda ise 10  Aralık 2016'da İstanbul'da oynanan Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının ardından  Vodafone Park çevresinde düzenlenen ve 39'u polis 46 kişinin şehit olduğu bombalı  terör saldırısını gerçekleştiren faillerin arasında yer alan  Mesut Bakar  yakalandı. Terörist Bakar'ın saldırı sonrasında kaybolan 150 kilogram  patlayıcının da şüphelisi olduğu tespit edildi.
Etiketler: | | |