Görüş Bildir

Özel hastanelere mahkum ediliyor!

Özel hastanelere mahkum ediliyor!

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç: Vatandaşlar özel hastanelere mahkûm edilmesin

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Hani ilçesine geldi.

İlk olarak partisinin ilçe binasını ziyaret eden Dinç, Hani İlçe Başkanı Feyzi Yaşar ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelerek ilçe hakkında bilgi aldı.

Yaşadıkları sıkıntıları dile getiren esnaf, ekonomik krizin yaşattığı mağduriyet, belediyeye ait çöp kutularının yetersiz olması ve ilçedeki başıboş sokak köpeklerinin oluşturduğu tehlikeler gibi birçok konuda yaşadıkları sorunları Dinç'e iletti.

"İlçede başıboş olan sokak köpeklerinin çoğalması vatandaşlarımızı tedirgin etmektedir"

Esnafın ve vatandaşın, mülki amirlere karşı ciddi bir güvensizlik içerisinde olduğunu belirten Dinç, "Hani ilçemizde yaşanan sorun ve sıkıntıların başında, zamların sürekli ve art arda olması, elektrik faturalarının yüksek gelmesi ve işsizliğin artması geliyor. Burada belediyenin hizmetine baktığımız zaman caddelerde çöp konteynırlarının yetersiz olması geliyor. Bu da sokakların ve caddelerin yeteri kadar temiz olmamasına neden oluyor. Bunların dışında ilçede başıboş sokak köpeklerinin sayılarının her geçen gün artması da maalesef vatandaşlarımızı tedirgin etmektedir." dedi.

"MHRS sistemi bir an önce çözülsün ve vatandaşlar özel hastanelere mahkûm edilmesin"

Yetkililere çağrıda bulunan Dinç, "Hani ilçemize istihdamın sağlanması ve işsizliğin giderilmesi için fabrikaların açılması, zamların bir an önce engellenmesi, ilçemizde genel olarak cadde ve sokaklarda yeteri kadar çöp konteynırlarının olması, başıboş sokak köpekleri için gerekli tedbirlerin alınması, vatandaşın sağlığı için MHRS sistemindeki sıkıntıların bir an önce çözülmesi ve vatandaşların özel hastanelere mahkûm edilmemesi gerekir." diye konuştu.
Etiketler: |