Görüş Bildir

Ressam Sali Turan'ın "Sali Antik Kentlerde" başlıklı resim sergisi Şişli'de açıldı

Ressam Sali Turan'ın

RESSAM Sali Turan'ın desenlere ağırlık verdiği “Sali Antik Kentlerde" adlı yeni sergisi Be Art Gallery'de açıldı.Şişli Astoria Be Art Gallery'de bu akşam açılışı yapılan sergiye çok sayıda davetli katıldı.

Sali Turan, New York'ta ve ABD'nin önemli sanat merkezlerinde açtığı sergilerle Türkiye'nin usta sanatçısı olarak tanınıyor.

Turan'ın birçok antik kenti dolaşarak, desenlere ağırlık vererek yaptığı resimlerden oluşan "Sali Antik Kentlerde" sergisi 10 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında görülebilecek.

Ressam Sali Turan, sergiyle ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Ben 35 yıldır antik kentleri dolaşıyorum. 70'i aşkın antik kent dolaştım. Buralarda binlerce desen çizdim. Sonra da bunları yağlı boyaya dönüştürdüm. Antik kentler insana hayal kurma ve yeni kurgu yapma şansını veriyor. Çünkü içlerinde yaşanmışlıkları barındırıyor. Sadece bu sergimde değil, diğer resimlerimde de antik kentlerden oldukça fazla desen vardır. Yabancılar, resimlerimin güçlü olduğunu söylüyor. Şu anda bu değerde, bu güçte resim dünyada çok azdır. Bunlar yalnız resimlerdir, arkadaşsız resimlerdir. Bunlar kendileri olan resimlerdir. Ne sanat tarihinde ne resim tarihinde ne arkolojide bu resimlerin yakınlarını göremezsiniz." 


Etiketler: | | | | |