Görüş Bildir

Sağlık Sen: `Sağlıkçılara Yönelik Şiddet Son Bulsun`

Sağlık Sen: `Sağlıkçılara Yönelik Şiddet Son Bulsun`

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Zahir Seven son zamanlarda artış gösteren sağlık çalışanlarına yönelik şiddet nedeniyle basın açıklaması yaptı.

SAĞLIKÇILARA ŞİDDETE SON

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı Zahir Seven, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sona erdirecek, sağlık çalışanlarının güvenli ve huzurlu bir şekilde görevlerini yapabilmelerini sağlayacak önlemlerin bir an önce için hayata geçirilmesi talebinde bulundu.

ŞİDDETİN SONA ERMESİ İÇİN

Seven, insanların sağlığı için üstün bir çabayla, mesai kavramına bağlı kalmadan, gece gündüz demeden gayret sarf eden, emek veren sağlık çalışanlarının şiddet olaylarıyla karşılaşmasının üzücü, bir o kadar da düşündürücü olduğunu ifade etti. Seven, "Şiddet olgularının sıklıkla yaşandığı toplumumuzda, şiddet olaylarının önüne geçecek, insanlarımızı şiddetten uzak tutacak çalışmalara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır" dedi.

 SORUMLULARA ÇAĞRI YAPILDI

Sağlık-Sen olarak tüm yetkililere çağrıda bulunan Seven, "Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sona erdirecek, sağlık çalışanlarının güvenli ve

huzurlu bir şekilde görevlerini yapabilmelerini sağlayacak önlemlerin bir an önce için hayata geçirilmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 HASTA VE HASTA YAKINLARI

Sağlık-Sen olarak, yakın bir zamanda Batman`ın bir ilçesinde hasta ve hasta yakınları tarafından fiili ve sözlü şiddet uygulanmasını kınadıklarını belirten Seven, "Şiddetin bir hak arama yöntemi olmadığını hatırlatıyor ve bu tür müessif olayların son bulmasını umuyoruz. Sağlık-Sen olarak şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzun bilinmesini ve kendilerine her konuda da destek olacağımızın tüm kamuoyunca bilinmesini istiyoruz" çağrısında bulundu.
Etiketler: | |