Görüş Bildir

Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz

Irak'ın kuzeyindeki Kani Rash bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına yönelik saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Hayrettin Dindar, Siirt'in Şirvan ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şirvan ilçesine bağlı Ormanbağı köyünde düzenlenen törende, şehit Dindar'ın Türk bayrağına sarılı naaşı katafalka konuldu, ardından öz geçmişi okundu.

İlçe Müftüsü Hulusi Güner'in kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit için dua edildi.

Kadın subayların desteğiyle güçlükle ayakta durabilen anne Lalihan Dindar ile şehidin yakınları, uzun süre gözyaşı döktü.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, asker ve vatandaşların omzunda taşınarak önce baba evine ardından da köy mezarlığına götürüldü.

- Terör örgütüne tepki

Cenazenin taşınması sırasında vatandaşlar terör örgütü PKK'yı lanetledi. "Kahrolsun PKK" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atan vatandaşlar, sık sık tekbir getirdi.

Mezarlıkta şehit oğlunu son kez görmek isteyen anne Lalihan Dindar ve yakınlarının isteği yerine getirildikten sonra cenaze toprağa verildi.

Törene katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, şehit babası Akif Dindar'a Türk bayrağı hediye etti. Şimşek, Kürtçe konuştuğu baba Dindar'a, devletin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Şimşek daha sonra beraberinde Vali Ali Fuat Atik, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Kurmay Albay Selçuk Yavuz, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Benek, İl Emniyet Müdür Vekili Saruhan Kızılay ile şehit Dindar için kurulan taziye çadırına geçti. Şimşek, burada şehit yakınlarına taziye dileklerini iletti.
Etiketler: | | |