Görüş Bildir

Toplu taşımada yeni güzergah!

Toplu taşımada yeni güzergah!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların talepleri doğrultusunda Bağlar ilçesinin kırsal mahalleleri ile Çermik ilçesi kaplıcaları ve resmi kurumların bulunduğu bölge için yeni toplu ulaşım güzergâhları belirledi.

Büyükşehir Belediyesi, daha rahat ve konforlu bir ulaşım hizmeti vermek için yurttaşlardan gelen talepleri değerlendirerek yeni toplu taşıma güzergâhları belirledi. Yapılan çalışmalar sonucu Dicle Üniversitesi yerleşkesi içinde yer alan 550 lojmana, 2 bin 500 nüfus göz önünde bulundurularak toplu ulaşım hizmeti verilmeye başlandı. Üniversite-Toplu Konut (Seyrantepe) güzergahı uzatılarak F2 numaralı otobüsler, lojmanlara da seferler düzenliyor.

 Değişiklik ile birlikte Üniversite — Dağkapı — Hastane — Vilayet — Ofis — Askerlik Şubesi — Seyrantepe — Toplu Konut güzergâhı, Üniversite — Lojmanlar — Dağkapı — Hastaneler — Vilayet — Ofis — Askerlik Şubesi — Gevran Cad. — Seyrantepe — Sanayi — Toplu Konut şeklinde değiştirildi.

Çermik kaplıcalarına toplu ulaşım

Büyükşehir Belediyesi, Çermik ilçesinde merkezden 2 kilometre uzaklıkta olan kaplıca, mezarlık, okul, hastane ve çeşitli kamu kurumlarının yer aldığı alana 15 Mart’tan itibaren toplu taşıma hizmeti vermeye başlayacak. Her gün sabah 07.00 ile 17.40 saatleri arasında 8 sefer yapılacak.

Bağlar’ın dış mahallerine toplu ulaşım hizmeti

Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesinin dış mahallelerine yönelik de 25 Mart’tan itibaren toplu ulaşım hizmeti vermeye başlayacak. İlçede nüfus yoğunluğu bin 500 civarında olan dış mahallelere P3 numaralı otobüsler, her gün 07.10 ile 20.00 saatleri arasında Gömmetaş Mahallesi ve İlçe Garajı güzergahında 6 sefer; P4 numaralı otobüsler ise 07.00 ile 19.50 saatleri arasında Oğlaklı Mahallesi ile İlçe Garajı güzergahında 6 sefer toplu taşıma hizmeti verecek.

Otobüslerin güzergahı

P3: İlçe Garajı — Alay — Kuruçeşme — iskan Evleri —DİSKİ — Kantar — Hal Kavşağı — Sanayi — Otogar — M. Yağ Fabrikası — KOSGEB — Oto Galericiler Sitesi — Urfa Yolu — Ala Tosun Mahallesi — Birikız Mezrası — Yalankoz Mahallesi — Kanla Dere Mahallesi — Kaşıkçı Mahallesi — Gömme Taş Mahallesi.

P4: İlçe Garajı — Alay — Kuruçeşme — iskan Evleri — DiSKİ — Kantar — Hal Kavşağı — Sanayi — Otogar — Mes Yağ Fabrikası — KOSGEB — Oto Galericiler Sitesi — Urfa Yolu — Kırk Koyun Mahallesi —Kum Deresi Mezrası — Hacı Koç Mezrası — Tahtarus Mezrası — Güven Mezrası — Köseli Mezrası — Ekince Mahallesi — Döver Mezrası — Oğlaklı Mahallesi.