Görüş Bildir

Yanlıştan dönün!

Yanlıştan dönün!

"Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliğinde halkın, ulaşım gibi ihtiyaçlarını karşılamayacaklarını belirten ve büyük tepki çeken HDP'li belediyeye bu yanlıştan vazgeçmeleri çağrısında bulunuldu.

içerisinde yaşayan halkın taleplerini yerine getirmekle sorumludurlar"

HDP'li belediyeye bu yanlışından vazgeçme çağrısında bulunan Bönül, "Halkımızın malumudur ki; belediyeler, halka hizmet makamıdırlar. Belediyeler, kendi hizmet sınırları içerisinde yaşayan halkın taleplerini yerine getirmekle sorumludurlar. Özellikle halkın yoğun teveccüh gösterdiği bu tür etkinliklerde, etkinliğe katılacak vatandaşlara her türlü kolaylığı sağlamak belediyenin asli görevlerindendir. Etkinlik Düzenleme Kurulu olarak, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin halkın bu taleplerini dikkate alarak içinde bulunduğu yanlıştan bir an önce vazgeçmeye, etkinlik alanındaki ihtiyaçları karşılamaya, etkinliğe gelmek isteyen halkı ücretsiz olarak alana taşımaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Peygamberler ve sahabeler şehrinin sembol etkinliklerinden olan, Diyarbakır'ın sosyal ve kültürel geçmişine katkı sunan "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" temalı etkinliğe karşı yapılmış olan bu yanlıştan ivedilikle vazgeçilmesinin önem ve ehemmiyetine vurgu yapan Bönül, her yıl olduğu gibi etkinlik günü araç sahibi duyarlı Diyarbakırlıları, Peygamber sevdalısı halkı belirlenen duraklardan alana taşımalarını beklediklerini de sözlerine ekledi.

Bönül, son olarak, tüm Peygamber sevdalısı Diyarbakır halkını pazar günü yapılacak olan etkinliğe davet etti.