Görüş Bildir

Yetenek kazanıyorlar

Yetenek kazanıyorlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, açtığı bağlama atölyesi ile çocukların müzik yeteneklerini ortaya çıkarıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocuklara sanatı sevdirme ve sosyal etkinliklerini geliştirmek amacıyla açtığı bağlama atölyesinden 10-14 yaş arası 65 öğrenci yararlanıyor. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’ndaki Çocuk Şube Müdürlüğü dersliklerinde verilen eğitimde, her grup günlük 4 saat olmak üzere haftada 20 saat ders görüyor. Çocukların örgün eğitim durumu göz önünde bulundurularak sabah ve öğleden sonra yapılan eğitimler haziran ayı başında sona erecek.

Atölyede verilen eğitim konuları

Bağlama atölyesinde çocuklar, “genel müzik bilgileri, nota eğitimi, müzikal kulağı geliştirme (işitme ve ezgi) çalışması ve farklı dillerde repertuar” konularında eğitim görüyor. Bağlama atölyesinde güzel sanatlar lisesi müzik bölümüne hazırlanan öğrencilerde eğitim görme şansı yakalıyor. Atölye ile çocukların özgüvenlerini artırmaları hedeflenirken, ayrıca verilen eğitimle el ve beyin koordinasyonu sağlanarak çocukların aynı anda birkaç işi birden yapabilmeleri de amaçlanıyor.

Çocuklar konser verme şansı bulacak

6 aylık bağlama atölyesi eğitim dönemi içinde kız ve erkek çocuklardan oluşturulacak olan müzik koroları belirli özel günlerde sahneye çıkarak konser verme şansı yakalayacak.


Etiketler: | | |