Görüş Bildir

Yoksulluğun veri tabanı!

Yoksulluğun veri tabanı!

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, kentteki yoksullukla mücadelede için yeni bir veri tabanı hazırlayacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı olarak Kayapınar ilçesi Diclekent mahallesinde çalışmalarını sürdüren Gıda Bankası’nda incelemelerde bulundu.

VERİ TABANI HAZIRLANACAK

Birim amirlerinden bilgi alan Mızraklı, uzun süredir kullanılmayan alanın yeniden yapılandırılması gerektiğini belirterek, kentteki yoksullukla mücadele için yeni bir veri tabanı hazırlayacaklarını kaydetti. 

SARMAŞIK ÖRNEĞİ

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Sarmaşık Derneği’nin yoksullukla ilgili  çalışmalarına değinen Mızraklı, “Sarmaşık, bütün dünyaya örnek bir modeldir. Sadece bir belediyenin faaliyet yürüten kurumu değil, aynı zamanda sivil toplumun ve toplumun her türden aktörünün de paydaş olduğu farklılık ve duyarlılık oluşturan bir organizasyondur. Bir toplum kendi derdine nasıl derman oluyor, yoksullukla mücadele ekseninde kenttekiler arasında nasıl bir el ele verme davranışı var. O açıdan hem dayanışma ekonomisidir hem sosyal dayanışma ağıdır” dedi.
Etiketler: | |