Görüş Bildir

Erbil’de kısıtlamalar kaldırıldı, camilerde ilk teravih namazı kılındı

Erbil’de kısıtlamalar kaldırıldı, camilerde ilk teravih namazı kılındı

Irak Kürdistan Bölgesinde yeni tip Coronavirus (Covid-19) ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamaların sona ermesiyle Erbil’deki vatandaşlar ilk teravih namazını kentin en büyük camilerinde kıldı.

Irak Kürdistan Bölgesi’nde tespit edilen 391 Coronavirus vakasından 171 iyileşirken, 5 kişi de hayatını kaybetti. Son 5 gündür herhangi bir vakaya rastlanmaması üzerine kısıtlamaların bir bölümü sonlandırıldı.

Covid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olan camilerin tekrar açılmasıyla Ramazan ayının ilk teravih namazı da kılınmış oldu.

TERAVİH KILINDI

Erbilliler,  ilk teravih namazını kentin en büyük camileri olan Celil Hayat Camii ile Küreciler Camisi’nde çok sayıda kişinin eda etti.

Camileri dolduran kadın erkek, genç yaşlı çok sayıda Erbilli vatandaş, namaz kılıp dua etti.

Namaz öncesi vaazlarda Ramazan ayının fazileti, farz ibadetlerin önemi, orucun İslam'daki yeri ve faydaları anlatıldı, salgının tamamen bitmesi için dualar edildi.

Ramazan ayının son günlerinde bile olsa camilerin tekrar ibadete açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Erbilliler, bu mübarek günlerin başta Irak olmak üzere tüm İslam dünyasına barış ve huzur getirmesini istediklerini belirttiler.
Etiketler: | |