Görüş Bildir

evet - diyarbakır söz Haberleri

Bunlara dikkat!

Bunlara dikkat!

Seçmenin oyunun geçerli sayılması için oy pusulasının üzerinde "evet" ya da "tercih" mühründen başka bir işaret, yazı veya imza bulunmaması gerekiyor.
Tarihsel bir duruş oldu

Tarihsel bir duruş oldu

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, halk oylamasına ilişkin, "Ülke için tarihi bir dönüm noktası olan bu referandumda partimiz tarihsel bir duruş sergilemiştir."
Boykattan

Boykattan "Evet" çıktı

Lice ilçesine bağlı, Hz. Ebubekir'in soyundan gelenlerin yaşadığı köy olarak bilinen ve kanalizasyon sorunları çözülmediği için 1 Kasım 2015'teki seçimlerini boykot eden Oyuklu köyündeki iki sandıktan yüzde 70 'evet' oyu çıktı.
'Evet'e Kürt seçmen katkısı

'Evet'e Kürt seçmen katkısı

Ağırlıkla Kürtlerin yaşadığı Doğu ve Güneydoğu illerindeki 'hayır oyları' çoğunlukta ama 1 Kasım seçimleriyle kıyaslandığında oy farklılaşmaları 'evet' lehinde oldu.
Türkiye evet dedi!

Türkiye evet dedi!

Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasında saat 20.50 itibarıyla Türkiye genelinde sandıklardan yüzde 51,21 "evet", yüzde 48,79 "hayır" oyu çıktı.
Kararsızlar evet'e yöneldi

Kararsızlar evet'e yöneldi

Diyarbakır Sosyal Kalkınma Derneği Başkanı Aygün "Cumhurbaşkanımızın Diyarbakır ziyaretiyle bölgedeki 'evet' oranı daha da yükseldi. Çünkü kararsızlar 'evet'e yöneldi"
Kadınlardan evet nöbeti

Kadınlardan evet nöbeti

Siirt'te "Birlik için Evet Platformu" çatısı altında bir araya gelen 61 sivil toplum kuruluşu arasında bulunan kadın derneklerinin üyeleri, 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması için kurulan merkezde nöbet tuttu.
Evet platformu Bismil'de evet!

Evet platformu Bismil'de evet!

Anadolu Evet Platformu, Bismil ilçesinde panel düzenledi.

"Evet" için nöbet

"Birlik için Evet Platformu" çatısı altında bir araya gelen 56 sivil toplum kuruluşu, halk oylaması için kurdukları merkezde nöbet tutacak.
Ortak akıl

Ortak akıl "evet" dedi!

Diyarbakır Ortak Akıl Platformu Sözcüsü Gökdemir "Hiçbir ortak aklın kabul edemeyeceği 'hayır' cephesinin kazanmasının ardından çukur siyasetinin bizlere yaşattıklarıyla ülke genelinde askeri despot ve bürokratik vesayetin tahkim edeceği ya
Aşiretler

Aşiretler "evet" demeyi yeniledi

Şırnak'ta bazı aşiret ve ailelerin temsilcileri halk oylamasında, "evet" oyu kullanacaklarını açıkladı.
Meşveret;

Meşveret; "evet" dedi!…

Meşvereti heyeti Türkiye umumi istişare heyeti Nur Cemaati 16 nisan referandum için kararını verdi; "evet" denilecek.
Evet 55'lerde!

Evet 55'lerde!

16 Nisan'da gerçekleşecek olan referanduma sayılı günler kala, anket şirketleri çalışmalarına hız verdi. Ortak bir nokta var; "evet" yüzde 55'lerde.
Evet platformu köy köy geziyor

Evet platformu köy köy geziyor

Platform sözcüsü Ay, "Bir rejim değişikliği söz konusu değildir. Elimizde yüzyılda bir ele geçen bir fırsat var"
Gençlerden Kılıçdaroğlu'na

Gençlerden Kılıçdaroğlu'na "Evet" gazetesi!

AK Parti Diyarbakır Gençlik Kolları, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir radyo programında yeni anayasayı eleştirirken kullandığı cümleler nedeniyle “evet” gazetesi gönderdi.
Evet yüzde 58!

Evet yüzde 58!

MAK Danışmanlık tarafından 30 büyükşehir, 23 il, 146 ilçede 'Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumu' araştırması yapıldı. Yapılan araştırma sonucunda seçmenin yüzde 58'i r

"Evet"çi aşiretler arttı!

Diyarbakır ve Şırnak'ta bazı aşiretlerin temsilcileri, 16 Nisan'daki cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin halk oylamasında "evet" oyu kullanacaklarını açıkladı.
Aşiretler evet dedi!

Aşiretler evet dedi!

23 aşiretin temsilcisinin bir araya gelerek oluşturduğu Kadim Aşiretler Federasyonu, 16 Nisan'da yapılacak referandumda 'Evet' oyu vereceklerini söyledi.
Korucular da evet diyor!

Korucular da evet diyor!

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, "Biz güvenlik korucuları camiası olarak tıpkı daha önceki süreçlerdeki gibi dimdik; 750 şehit, 3 binin üzerinde gazi verme pahasına bunlara diz çökmediysek 16 Nisan'da d
HÜDA PAR'dan

HÜDA PAR'dan "evet" kararı!

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu "Değişiklikleri eksik ve yetersiz bulmakla birlikte tümüyle yeni, sivil bir anayasa için atılmış bir adım olması temennisiyle referandumdaki tercihimizi 'evet' olarak açıklıyoruz" dedi.