Görüş Bildir

vurgun - diyarbakır söz Haberleri

Tarım kredi vurgunu!

Tarım kredi vurgunu!

Silvan'daki Çiftlik Bank vurgunuyla sarsılan Diyarbakır'daki çiftçiler bu kez, Silvan Tarım Kredi Kooperatifindeki yolsuzluk ve usulsüzlükle, sarsıldı. 15 milyon liralık vurgun yapıldığı iddia edildi.
Rapor vurgunu!

Rapor vurgunu!

DİYARBAKIR merkezli 15 ilde, kamu kurum ve kuruluşlarını 5 milyon 250 bin TL zarara uğratıp dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve rüşvet alanlara yönelik düzenlenen 2'nci dalga operasyonlarda 40 kişi gözaltına alındı, 4
Yok böyle bir vurgun!

Yok böyle bir vurgun!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Elektrik Kurumu’nun (KIB-TEK) Gazimağusa ilçesi şubesinde çalışan 2 kişi, müşterilerinden tahsil ettikleri 592 bin 675 TL’yi zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla gözaltına alındı.
Büyük vurgun!

Büyük vurgun!

Sahte senet ve belgeyle yurtdışında yaşayan kişileri dolandıran şebeke çökertildi. 6 kişi gözaltına alındı. Daha önce 9 şüpheli tutuklanarak cezaevine konulluştu.
Konutbank Vurgunu!

Konutbank Vurgunu!

Çiflik ve Kaşar bank derken, Diyarbakır konutbank vurgunuyla sarsıldı. 300 kişi parasını verdikleri dairelerin tapularını alamadıkları iddiasıyla eylem yaparak, "dolandırıldıklarını" iddia ettiler.
Sesimizi duyan yok!

Sesimizi duyan yok!

Konuk vurgunun mağdurları, çaresizlik içerisinde "sesimizi duyan yok mu" diye çığlık atarken, Aydın Mühendislik şirketinin iki yöneticisi, İzmir'de yakalandı.
Vurgunda 2. Dalga

Vurgunda 2. Dalga

ELAZIĞ'da, hayali üretim yaparak devleti 60 milyon lira zarara uğrattıkları iddia edilen şebekeye yönelik düzenlenen 2'nci operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. Daha önceki operasyonda gözaltına alınan 25 kişiden 20'si tutuklanmış
O vurgun incelemede

O vurgun incelemede

Maliye Bakanı Ağbal: Beytüşşebap'taki para nakli ile ilgili soruşturma sürüyor.
Büyük Vurgun Memura Takıldı

Büyük Vurgun Memura Takıldı

Şırnak’ın Irak sınırına 20 kilometre mesafedeki küçük ilçesi Beytüşşebap’ta akıllara durgunluk veren bir vurgun banka memurunun dikkat sayesinde önlendi.
Kargo Vurgunu

Kargo Vurgunu

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, kendisinin talep ve onayı olmadan gönderilen kargoyu teslim almayan kişinin hukuki veya cezai sorumluluğunun bulunmadığını, "almazsanız ceza öderseniz" diyen kargoculara inan
SODES vurgunu

SODES vurgunu

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisaklı olduğu belirlenen dernek ve derneğin SODES kapsamında yürüttüğü proje hakkında başlatılan soruş
18 milyonluk vurgun?

18 milyonluk vurgun?

FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmada gözaltına alınan, 9'u Dicle Üniversitesi personeli 11 şüphelinin, üniversiteye tomoterapi cihazı alımında 17 milyon 860 bin liralık usulsüzlük yaptığı öne sürüldü.
Yine tapu vurgunu!

Yine tapu vurgunu!

Kişilere ait tapu bilgilerini rüşvetle aldıktan sonra noter ve tapu müdürlüklerinde sahte vekaletnamelerle satış yapan suç şebekesi çökertildi. Aralarında Tapu Müdür ve çalışanları ile noter katibinin bulunduğu 10 kişi yakalandı.
Ne vurgun ama!

Ne vurgun ama!

Diyarbakır'da hayali listeyle 1,7 milyon liralık "sosyal yardım" vurgunu yapıldığı ortaya çıktı.
FETÖ'nün vurgun dosyaları

FETÖ'nün vurgun dosyaları

AK Parti Diyarbakır eski milletvekili Cuma İçten, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mağdurlarının yeniden yargılanması için sosyal medya üzerinden kampanya başlattı. İçten, FETÖ üyesi yargı mensupların yönettiği davaların yeniden gözden geçirilmesini istedi.
FETÖ davasında TRT’ye şok vurgun!

FETÖ davasında TRT’ye şok vurgun!

TRT’yi de finans kaynağı haline getiren FETÖ, yaklaşık 300 milyon liralık vurguna imza atmış. Dışarıya yaptırdığı işleri kendi adamlarına veren hain örgüt, kuruma yerleştirdiği 400 muhabirinden de her ay düzenli olarak himmet toplamış.
İşte FETÖ vurgunu!

İşte FETÖ vurgunu!

Mardin merkezli 27 ilde gerçekleştirilen aralarında eski vali ve vali yardımcılarının da bulunduğu 68 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, FETÖ'nün il yapılanması ve yapılan usulsüzlükler ortaya çıkarıldı.
Karayolları yine Mağdur etti!

Karayolları yine Mağdur etti!

Vurgun güzergâhı haline gelen Diyarbakır-Ergani karayolu'ndaki Karayolları 9. Bölge Müdürlüğünün, 6 ayda bir yaptığı asfaltlama, gereksiz ve keyfi uygulamaları nedeniyle, mağdur etmeye devam ediyor.
Sodes Vurgunu

Sodes Vurgunu

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca SODES projesi ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı.
Trilyonluk vurgun

Trilyonluk vurgun

“Hububat Destekleme Priminde” trilyonluk vurgun ortaya çıktı. 13 bin 200 çiftçiye ceza kesilirken, 23 firma ise Maliye ve C. Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.