Görüş Bildir

Güneşin Kızları Selin'i Hande Erçel: Şoray kanunum yok!

Güneşin Kızları Selin'i Hande Erçel: Şoray kanunum yok!

Fenomen dizi Güneşin Kızları dizisinin seksi, sempatik, güzel ve tatlı Selin’i Hande Erçel hem oyunculuğuyla hem de fiziki ve güzelliğiyle herkesin beğenisini kazanan bir isim. Hande Erçel röportajında A’dan Z’ye hakkında bilinmeyenlere yanıt verdi. Hande Erçel hep sahnede olmayı, oynamayı istemiş. İşte ayrıntıları…

Güneşin Kızları'ndan Hande Erçel; Hep bunu istemiş, sahnede olmak, oynamak... Oldu da... Son dönemin en çok izlenen dizisi ‘Güneşin Kızları’nda en göze çarpan isimlerden biri olan Hande Erçel. Kimine göre sempatik, kimine göre seksi... Onu daha çok konuşacağız gibi. Hande Erçel Hürriyet’ten Hakan Gence ile röportaj yaptı. İşte ayrıntılar…

Bandırma’dan  İstanbul’a yolculuğunuz nasıl başladı?

Babam bir Beyaz eşya markasının yetkili servisi, annem ev kadını. Hâlâ Bandırma’da yaşıyorlar. Benden bir yaş büyük bir ablam var. İkizim gibi hissediyorum. Keyifli bir çocukluğum oldu. Ağaç tepelerinde büyüdüm. Yaşadığım yer çok küçüktü. Bu yüzden sokakta yürüdüğümde beni tanımayan yoktu. 17 yaşımda Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar’ı kazandım ve İstanbul’a geldim. Geleneksel Türk Sanatları okuyorum.

İstanbul sizi korkuttu mu?

Hayır, cesurdum. İstanbul’a tek başıma geldim ve dört yıl yalnız yaşadım.

‘Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘Yıldızı Parlayanlar’ kategorisindeki üç isimden birisiniz. Yaz dizilerinde ekranda onlarca yeni nesil genç oyuncu varken, onların arasından sıyrılmanın sırrı ne?

Üç kızdan biri olmak benim için çok önemli. “Oyuncuyum” diyemem. Daha çok çalışıp kendimi geliştirmek zorundayım. Bu düşüncem ve enerjim bana bir şeyler sağlamış olabilir.

GÜNEŞİN KIZLARI SON BÖLÜM İZLE

Gözlerinizi Türkan Şoray’a benzetiyorlar. Sizin de Şoray kanunlarınız var mı?

O tamamen gelen işe ve senaryoya bağlı. Proje için çok gerekli bir sahne olması gerekiyor.

ÜÇLÜ AŞKI ASLA

Emre Kınay’ın canlandırdığı Haluk’un kemeri bize de çıkar diye korkuyor musunuz?

Vallahi gün gelecek o kemer Selin’e de vuracak mı, çok merak ediyorum. Haluk karakterinin ağır travmaları var. Bu etkiler oğluna ve eski karısına yansıyor. Umarım bana yansımaz.

Dizide Ali karakteri Selin’e defalarca “Defol” diyor. Selin yine de gitmiyor. Siz aşk için bu kadar ısrarcı olabilir misiniz?

Adamına göre değişir. Selin, Ali’nin içini biliyor. Ben de âşık olduğum adamın içini o kadar iyi bilsem gitmeyebilirim.

Bir de bu aşkın arasına üçüncü şahıslar giriyor. Üçlü aşkı kabul eder misiniz?

Asla kabul etmem. İlişki dediğin iki kişiliktir.

Şimdi hayatınızda biri var mı?

Yok. Çünkü işime odaklanmak istiyorum. Aşk, hiç beklemediğim bir anda gelirse gelir.

Çok âşık oldunuz mu?

Evet. 19 ve 22 yaşımda âşık oldum. Daha yeniydi aslında. Ama bitti. Süreç böyle gerektirdi. Her şey saygıyla bitti.

Röportaj Kaynak: Hürriyet