AVM'nin otoparkı kapatıldı, vatandaşlar mağdur oldu

BAKIRKÖY'de bulunan Marmara Forum AVM’nin otopark giriş çıkışları, sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB)bağlı zabıta ekipleri tarafından kapatıldı. İBB yetkilileri, otoparkın ‘kamuya ait bir taşma olup olmadığının net olarak tespiti’ için kapatıldığını söylediler.

AVM'nin otoparkı kapatıldı, vatandaşlar mağdur oldu
İBB'yebağlı zabıta ekipleri sabah saatlerinde Marmara Forum AVM’ye gelerek otopark girişlerini kapattı. Otopark girişlerinde bekleyen zabıta ekipleri araçların otoparka giriş çıkışlarını engellerken, araç sürücüleri mağdur oldu. AVM yetkilileri yaptığı açıklamada, AVM’nin ziyaretçilere açık olduğunu belirterek, kapatma işlemi için herhangi bir gerekçe belirtilmediğini ve konuyla ilgili temasların devam ettiğini söylediler.İBB yetkilileri ise konuya ilişkin “‘kamuya ait bir taşma olup olmadığının net olarak tespiti” yapıldığını belirtirken,bu çalışmanın yürütülmesi için otoparkın neden kapatıldığı ya da konu ile ilgili bir mahkeme kararı olup olmadığı sorularına iseyanıt vermediler.

AVUKATIN TEPKİSİ

AVM’de bir ofisi olduğunu söyleyen Avukat Bülent Ernas, zabıta ekipleri ile görüşmek istedi. Zabıta ekiplerince görüşme talebi kabul edilmeyen Ernas, İBB’nin İnsanların işlerini yapmalarını engel olduklarını belirterek, “Bu Anayasal çalışma hürriyetini engellemektir. Belediye kendi işlemleri nedeniyle burada çalışan onca kişinin çalışma hürriyetini engellemektedir” dedi.

Kaynak: Diyarbakır Söz